Kedimi Kimse İstemiyor Ne Yapabilirim

puri

Merhabalar 2 gün önce sokakta aç ve üşümüş halde bir yavru bulup dayanamayıp eve aldım. Yavru kedi beni görür görmez üstüme zıpladı ve masaj yapma hareketini yapmaya başladı. Eve aldığımdan beri de aynı şekilde ne zaman beni görse üstümden inmiyor. Aile üyelerim kediden rahatsız olduğu için sokağa bırakmamı istiyorlar ama bu soğukta tekrar sokağa bırakamam insanlara çok alışık uysal bir kedi. Birçok yere sahiplendirmek için yazdım ama cins kedi olmadığından dönüş alamiyorum.. En kötü ihtimalle barınağa bırakacağım ama internetten araştırdığım kadarıyla barınakların durumu çok kötü. Ne yapabilirim İstanbulda güvenebileceğim bir barınak var mı? yardımcı olabilir misiniz üzüntüden kaç gündür uyuyamıyorum 😔

11 CEVAP

putmeinatrance

Asla ama asla barınaklara bırakmayın nasıl şartlarda bakıldığını az çok herkes bilir sosyal medyada sahiplendirme yapan birçok sayfa var ilan açın lütfen o süre içerisinde sizinle kalsın sokağa bırakmayın ailenize de bu durumu belirtin yerinizde olsam ailemi o süreçte ikna etmeye çalışırım tatlı dil her şeyin ilacı kedi en sevmeyene bile zamanla kendini sevdiren bir canlı bu süreçte temizliğine çok dikkat edin her şeyiyle siz ilgilenin belki fikirleri değişebilir

kedimisto

Instagramda sahiplendirme sayfalarında ilanı paylaşmalarını rica edebilirsiniz. Sahiplenlendirme ilanını petlebiyede yükleyebilirsiniz. Şansı bahtı açık olsun yavrunun :)

SVL21

Yaaa maşallah pekde şekermiş 😢

Warriorsans

Şansı ilk eve aldığımızda sadece tedavisini yaptırıp tekrar sokağa bırakmak için ailemden izin alabilmiştim ama tedavi sürecinde bizle geçirdiği vakit falan asla kedi istemeyen ailem de ona alıştı ve sonunda bizim yavrumuz oldu. Hala ara ara sorun çıkarıyor ailem ama bizle olmasından çok mutluyuz. Biraz daha zaman tanıma imkanınız varsa belki aileniz onu kabullenebilir 🥺

huqi

Facebook da hayvan sahiplendirme gruplarında da paylaşın mutlaka, bi kediye ordan yuva buldum. İnstagramdan da atmadığım sayfa kalmamıştı, uzun zaman sonra bile sahiplenmek için yazabilen oluyor. Arkadaşların dediği gibi aileler ilk başta katı olabiliyor ama eğer ikna edebilirseniz onlarda sizin kadar çok sevecekler bence, kedilerin zaten çok ilgilenilecek bir şeyi yok bir de sizinki yavru olduğu için her şeyle oynar. Bi kaç oyuncak alıp bazen oltayla oynatabilirsiniz onun dışında sadece kumunu temizleyeceksiniz çok fazla ilgilenilecek bir şey yok. ( köpekler gibi değil yani onları dışarı çıkarma sorumluluğu var) barınağa vermeyin lütfen sokaktan daha kötü çünkü en kötü ihtimal hiçbir şekilde sahiplendiremezsen. Kedi evi alın ama sokağa yavaş yavaş alıştırın yani gün içinde sokağa çıkarabilirsiniz, sokağa alışınca da mahallenize koyarsınız günlük mamasını da getirirseniz belki de bu şekilde yaşar. Benim sahiplendirmek istediğim kedilere de 2 hafta boyunca yuva çıkmadı onları sokağa bırakma düşüncesi beni sürekli ağlatıyordu, bizim mahalle biraz kötü maalesef mahallemdeki kediler başka kedi asla kabul etmiyorlar, köpek bile geçince saldıran bir kedi var🤓 Bir de çocuklar alıyor bizim burdaki yavruları, mahallede saklanacakları hiçbir alan yok, birçoğunu kısırlaştırdım zaten. Eğer sahiplenmek isteyen olursa takip şartı koyun lütfen

Bulut☁️

Umarım yuva bulursunuz çok üzüldüm cidden benim ailemde böyleydi babam o gelirse ben giderim diyordu ama şimdi hepimizden daha çok seviyor nerdeyse, zamanla alışıyorlar..bende üniversite sınavına hazırlanıyorum aynı duyguları yasıyorum vicdan azabı duymamak için ilgileniyorum sonra test çözmediğim için vicdan azabı duyuyorum sonsuz döngü

kedimisto

Instagramda sahiplendirme sayfalarında ilanı paylaşmalarını rica edebilirsiniz. Sahiplenlendirme ilanını petlebiyede yükleyebilirsiniz. Şansı bahtı açık olsun yavrunun :)

puri

instagramda birçok yere yazdım ama sahiplendirilmeyi bekleyen bir sürü can var daha kimse geri dönüş yapmıyor buradan da paylaştım 😔 biri sahiplense elimden geldiğince mama yardımı ve aşıları için desteği ben yapacağım yeter ki yuva bulunsun

puri

@putmeinatrance @Warriorsans Bu yıl üniversite sınavına hazırlandığım için fazla ilgilenemiyorum. Ailem korktuğu için her şeyini ben yapıyorum ama ilgilenemediğim için üzülüyorum çok. umarım onu hiç bırakmayan bir aile bulunur yakında 😭😭

blue_hpood

acil durum olduğunu belirtip instagram derneklere ulaşmayı deneyin. çevrenizde kimse yok mu? bir arkadaşınız, akrabanız, kuzeniniz vs, belki sahiplenmek isterler.

puri

blue_hpood inanın tüm arkadaşlarıma söyledim çevrelerine haber etmeleri için facebookta, instagramda bu platform gibi sitelerde paylaştım durumu anlattım cins kedi olmuş olsaydı çoktan sahiplenilmişti ama maalesef bana 1 yanıt bile gelmedi bu paylaşımı görenler de arkadaşlarıyla paylaşırsa çok mutlu olurum sokak hiç güvenli değil, sürücüler çok dikkatsiz.. lütfen geçici bile olsa evine almak isteyen yazsın masraflarını ben karşılarım