Koku Bıraktığı Yeri Nasıl Temizlemeliyim

pikaa

arkadaşlar kumaş çalışma sandalyemin üzerine ve yere idrarlı koku bıraktı 2 gün önce ben de yeri ve sandalyemi beyaz sirke ile temizledim yere bir daha yapmadı ama kapımı ne zaman açsam gelip koklayıp direkt çişini yapıyor sandalyeme ve kumaşını temizlemek çok zor ne ile temizlemem lazım bir daha yapmaması için tüm sandalyeyi baştan aşağı yumuşatıcı ile yıkasam yine yapar mı?

7 CEVAP

putmeinatrance

Uygun bir zamanda kısırlaştırın tekrar koku bırakabilir ve kolay kolay kokusunu gideremezsiniz bahsettiğiniz bölgeye sirke, karbonat ve enzimatik temizleyiciler ile bölgeyi iyice temizlemenizi öneririm

Palyaco

Sirkeyle silin üstüne karbonat dokun

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle yıkabilirseniz daha iyi olur ayrıca yavrunuzun tuvalet yapma sebebini bulun idrar yollarında bir sorun olabilir ya da kısır degilse ondan da yapıyor olabilir.

pikaa

kısırlaşıcacaktı fakat kan tahlillerinde enfeksiyon çıktığı için 3 gündür antibiyotik tedavisi uygulandı haftaya cuma gününe kaldı kısırlaştırma operasyonu kumuna tuvaletini yapıyor problem yok, geceleri sadece gelip koklayıp sandelyeme yapıyor galiba orayı işaretledi :(

orhdoner

Anlaıdm çok geçmiş olsun tekrardan yıkarsanız iyice kuruyunca kokusu gider zaten bir daha da yapmaz inşallah 🙏

NorthNight

Yarı yarıya sirke su karışımı yapıp boca edin kumaşa. Üzerine karbonat dökün baya karbonat nemi emsin ve beklesin, üstünde kuruyana kadar beklettikten sonra kuruyunca süpürgeyle çekin karbonatı bir tur daha dökün ve bezle ovalar gibi yapın ve temizleyin. Karbonattan başka hiç birşey kokuyu bastırmıyor. Ama onu da iyice bekletmek gerekiyor. Yumuşatıcı falan kullanmayın onun kokusu yoğun gelince daha çok dikkatini çeker ve o kokuyu bastırmak için yine işer.

D-O

Petlebide simple solution veya trixie markasinin idrar koku birakma temizlemesi icin spreyler var. Ben kullandim ve cok memnun kaldim ama kisirlastirma olmadan yine de gidip oraya yapabilir. Onunla temizlediginizde koku buyuk oranda gidiyor. Ustune sirke su karisimi sikip bekleyin. Sonra ustune karbonat dokun ve 24 saat kalsin ertesi gun supurun.
Koku bu yontemle gidiyor. Benim erkek kedim belki 5 kere falan bir koltuga koku birakmisti onu bile gecirdi bu yontem. Ama tabi kisirlastirmak gerekiyor kisirlastirinca rahat edersiniz