Ben Böyle Kurban Kesimi Görmedim Resmen İşkence

Lunasibirya

Arkadaşlar öncelikle hayırlı bayramlar :) bugün bayramın ilk günü dedem gile kurban kesmeye gittik bizimki dahil 5 dana ile iç içelerdi orta yer boştu sonra kendini hacı diye tanıtan biri büyük dana almış ilk onlar keserken büssürü acı çektirdi hayvana yanlarında 2 dana daha var Allahım önce keserken adam dananın sırtına tekme atıyor ayağına basıyor ama dana nasıl bağırıyor acı acı o anda ben tabi gözyaşlarına boğuldum bağırınca :((( bu sefer ortaya kanlar çıkınca diğer 2 dana ağlayıp bağırmaya başladılar adam keserken dananın gözünü bile bağlamadı ikisi nasıl bağırıyor kaçmak istiyorlar gözleri şelale oldu resmen ve ben abartmıyorum sonra dedem böyle yaptığı için belediyeyi aradı durumu anlattı 2 dk sonra geldiler kan olan heryeri yıkadılar ineklere su verdiler sakinleşti inekler sonra birisi de keçi getirmiş daha 7 aylık bu yasalara aykırı bence hiç normal değil yere fırlattı keçinin gözü döndü ya bari tekbir getirsinler oda Yok hayvan can çekişiyor hart diye kesti bide keserken gülüyor dedem ben burda kesmem dedi başka yere gittik boş biryere kimse yoktu herkes tekbir getirdi dana kendiliğinden yere yattı başını koydu annem başında kuran okudu ben dedem keserken danayı seviyorum hani bişey olmasın böyle ona güzel sözler filan diyorum ne yapıcağımj şaşırdım o adam yani belasını öbür dünyada bulacak ya hani tabiki dinimiz gereğince kurban kesebiliriz ama o adam kurban kesmek yerine cinayet işledi zaten biriside hamile ineği getirip kesti belediyeden önce bunuda gördüm ya resmen canilik sizcede öyle değilmi??

10 CEVAP

Cotontzu_Siri

İçim gitti okurken :'(

dollfacepersian

Ben böylelerinin ibadetlerinin kabul olduğunu düşünmüyorum. Bu cinayetten başka bir şey değil bence.

Cotontzu_Siri

Kurban'ın hayvan kesmek olmadığına inanıyorum. Gidip kurban kesenlere Allah kabul etmesin demek istiyorum.

akitalove

Bu yazdiklarindan sonra az once yanimdan gecenlerin elinde bi kova et vardi midem kalkti resmen kusucaktim az dhaa

KedimVar

Katliam :((

GoldenOdin

İşte insanlık bu kadar ileri gitti sonra da neden Türkiye'de hayvan sevgisi yok işte bu caniler yüzünden :( :/

Princess_Lady

Ne kadar vicdandansızlık!
Ora da olsaydım o adama aynısını yapardım umarım o adam da acı çekerek ölür

Lunasibirya

Kabul olmuyor zaten bu bir facia birde kendini hoca diyor :/ böyle hoca olacaksan hiç olma daha iyi be!! Yazık hayvana o bağırması hala aklımdan gitmiyor ben zaten o Eti yemem zaten kurban bayramında bizim kestiğimiz Eti bile yemiyorum kıyamıyorum onlara benim babam da kesemez zaten üzülür kıyamaz ağlar ailecek öyleyiz dedem keserken o sadece ayaklarını tuttu

Lunasibirya

İnsan mı kaldı dünyada hala kendimize insan diyoruz çok ayıp artık birer canavara dönüştük yavruköpeği poşete koyup 5. Kattan aşağı atan bile var artık

kediminnos

Keske kimse hayvanlari kesip yemese:( ah ah