Selam Yine Ben

sarpyilmaz

Arkadaşlar ben daha önce kedim mamasını yemiyor ben götürünce yiyor diye konu açmıştım şimdi de kedim benim elimden yiyor sadece kabına koyunca yemiyor her zaman yanında olamam yerken kabından nasıl yedirebilirim acil yazar mısınız ?

11 CEVAP

Cotontzu_Siri

Elinizden vermeyerek. Siz onu aç bırakmıyorsunuz, o kendini aç bırakıyor.

Cotontzu_Siri

Eninde sonunda yer. Çok uzun süre aç kalabilen hayvanlar. Sizi kandırmasına izin vermeyin.

TarcinBey

Kaç aylik? Elbet Ac kalinca yer ama kiyamiyorsaniz. Elinizi mama kabinin üstüne koyun öyle yedirin iyice yemeye odaklaninca elinizdekileri kaba doğru bosaltin kaptan yemeye devam eder büyük ihtimal. Birkaç kez deneyin alisacagini umuyorum

SelinTuksal

Mmasının içine en sevdiği yaş mamadan koyabilirsiniz. Gün gittikçe yaş mama miktarını azaltın

Tbusratoptas

Bıraz genıs rahat bır kaba koyun yemezsede aç kalsın ozman mecbur gıdecektır petlerının sızı yonetmesın sız yonetın :) yoksa ılerde daha neler çıkar

sarpyilmaz

Tamam teşekkürler böyle yapınca yer mi kabından

sarpyilmaz

Peki teşekkürler

sarpyilmaz

2 ay 6 günlük falan en son 2 saat önce yedi elimden 2 saattir vermiyorum yemiyor da kaptan deneyim mi dersiniz

sarpyilmaz

Denedim ama yok yine elimden yedi uğraşmıycam artık mama önünde elbet yiyecek bence de

KedimVar

2 saat az. Bazen 1 gün bile yememezlik yapıyorlar. Ama sizinki yavru dayanamaz herhalde o kadar. Ama kesinlikle kıyamayıp elinizle vermeye devam etmeyin

nyancat

Benim kedimde aynı şeyi su için yapıyordu önce su kabından su dökmeye başladı bildiğiniz deviriyordu yere çeşmeden içmek istiyordu başka kaplar denedik kabul etmedi çeşmeden elimizle veriyorduk geceleri veya evde kimse kalmadığında çok susuz kalıyordu vermeyerek alıştırdık onu tekrardan kaba