Kedimde Mantar Aşısı Sonrası Yan Etkileri

Herkese merhaba..
Dün erkek kedime mantar aşısının 2.dozunu yaptırdım. Daha önce hiçbir aşı sonrası yan etki göstermemişti gayet hiperaktifti fakat bu sefer aşıdan 2 saat sonra halsizlik, iştahsızlık, kusma, salya akıtma belirtileri başladı ve hala devam ediyor. Ne yemek yedi ne su içti. Öylece yatıyor. Aşı yan etkileri olarak vet hekimimiz bunları söylemişti ama 1.5 gündür bu şekilde. Normal mi?
Bu arada mantar hastası değil, hekimimiz tedbir amaçlı olarak yapılmasını söyledi.

19 CEVAP

Merhaba, yorumunuzu yeni görebildim. İlginize teşekkür ederim. Bu sorumdan birkaç gün sonra veterinere götürdüm çünkü gittikçe kötüleşti, aşı yapılırken bir komplikasyon olmuş, o bölge apse yaptı patladı. 2 hafta veterinerde tedavi gördü. Şimdi çok iyi canavar gibi 😁

saskinnn

Merhabalar. Ben bir şey sormak istiyordum umarım bana yardımcı olursunuz. Erkek kedime dün mantar aşısı yaptırdık tıpkı sizin gibi kedim mantar değil ama önlem amaçlı yaptırdık sizde olduğu gibi. Ve dünden beridir sadece yatıyor. çok yorgun ve halsiz şekilde. dün biraz mama yemişti ama bugün yemiyor. zıplamak istiyor bir yere yorgunluktan zıplayamıyor. sizce ne yapmalıyım onun için çok üzülüyorum öyle olduğunu görünce. bir iki güne geçer mi ne olur neden böyle oldu bünyesi mi kaldırmadı ne oldu umarım cevap verirsiniz şimdiden teşekkür ederim

saskinnn

Merhabalar. Ben bir şey sormak istiyordum umarım bana yardımcı olursunuz. Erkek kedime dün mantar aşısı yaptırdık tıpkı sizin gibi kedim mantar değil ama önlem amaçlı yaptırdık sizde olduğu gibi. Ve dünden beridir sadece yatıyor. çok yorgun ve halsiz şekilde. dün biraz mama yemişti ama bugün yemiyor. zıplamak istiyor bir yere yorgunluktan zıplayamıyor. sizce ne yapmalıyım onun için çok üzülüyorum öyle olduğunu görünce. bir iki güne geçer mi ne olur neden böyle oldu bünyesi mi kaldırmadı ne oldu umarım cevap verirsiniz şimdiden teşekkür ederim

Mini2019

hangi mantara karşı koruyacakmış o aşı. böyle bir şey var mı yahu. mantar bu, virüs değil ki önleme aşısı yapılsın.
Biraz bilinçlenmeliyiz. Sormaktan çekinmemeliyiz. ve veterinerin dediğini acil değilse hemen yapmak durumunda değiliz.
mantar aşısı zaten 1,2 tür Türkiye'de bilinen mantara etki ediyor. Mantarın cinsini türünü bilmeden zaten aşı yapılmaz ki. Gerçekten çıldırmamak elde değil..
bence götürün karaciğer değerlerine baksın. hatasını düzeltsin.
ayrıca kediniz korona pozitifse betaglukan verilmez demişti veterinerim. sizde de böyle bir sorun varsa bu da dip not olsun. geçmiş olsun