Kedimde Mantar Aşısı Sonrası Yan Etkileri

Herkese merhaba..
Dün erkek kedime mantar aşısının 2.dozunu yaptırdım. Daha önce hiçbir aşı sonrası yan etki göstermemişti gayet hiperaktifti fakat bu sefer aşıdan 2 saat sonra halsizlik, iştahsızlık, kusma, salya akıtma belirtileri başladı ve hala devam ediyor. Ne yemek yedi ne su içti. Öylece yatıyor. Aşı yan etkileri olarak vet hekimimiz bunları söylemişti ama 1.5 gündür bu şekilde. Normal mi?
Bu arada mantar hastası değil, hekimimiz tedbir amaçlı olarak yapılmasını söyledi.

19 CEVAP

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle mantar aşısı çok ağır bir aşı direk karaciğere etki eden bir aşıdır. Ağır gelmiş olabilir hekiminize yemek yemediğini söyleyin bu şekilde iştah kesilmesi iyi degil umarım bir annonce toparlanır 🙏

Warriorsans

Mantar aşısı çok ağır ve zararlı bir aşı ve bence yapılmaması gereken bir aşı.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Bence gerekmedikçe yaptırmayın cidden onu anladım şu an..

Palyaco

2 gün sürüyor sonra bağışıklık güçlendirici kullanın cok geçmiş olsun

Orhdoner bir şey daha sormak istiyorum size. Aysenurtarcin arkadaşımızın sorusuna imuneks tavsiye etmişsiniz de bende bugün imunol şurup içirdim şırıngayla. Bunun nasıl bir etkisi olur acaba?

orhdoner

Bağışıklık güçlendirmesi açısından gayet iyi duzenli kullanırsanız daha iyi olur hem de kış ayına girdik bu aylarda bağışıklık düşebiliyor bizlerde de olduğu gibi doğal takviyeler de vermeye çalışın şifa olsun yavrunuza 🙏 çok tatlı bu arada sağlıklı uzun ömürler dilerim ❤️❤️

duman_cat_world

Mantar aşısı yaptırmamamın nedenlerinden biri ağır bir aşı olması ve doğrudan karaciğere etki ediyor olması... lösemi de aynı. Kuduzu da ilk sene yaptırdık bu sene yaptırmadık.
Karma, iç ve dış parazit duzenli yaptiriyoruz.

Gecmis olsun kedinize🌸

Çok teşekkür ederim güzel cevaplarınız için 😻

Minigimmm

Mantar aşısı önlem amaçlı değil tedavi amacıyla uygulanır neden bazı hekimler mantar aşısınıda normal aşıymış gibi yansıtıp uyguluyor anlamıyorum. Bunu hospivet kendi kanalinda da söylemişti hatta. Miniğe de vuruldu mantar aşısı ama biz tedavisini görüyorduk mantari vardi. Mantar aşısı ağır bir aşı karaciğeri yoruyor. Umarım en kisa sürede toparlar kediniz. Vücuda bir bakteri verildiği için bağışıklık sistemi savaşıyor şuanda o yuzden de etkiler görülüyor, sıvı tuketimine dikkat edin bol su yas mama verin 1 hafta 10 gun bagisiklik takviyesiyle destekleyin toparlar insallah.

Mantar aşısının 1.dozunu dün yaptırdım. 2.dozunu yaptırmasam bir şey olur mu çok zararlı oldugunu bugun ogrendım

Kuzum benim, çok tatlıymış maşallah 🧿 çok geçmiş olsun 🙏 bize hiç söylenmedi mantar aşısı, şimdi yapıldığını öğrendim ve şaşırdım.

Çok teşekkür ederim 🍀 Bende artık araştırma yapmadan aşı yaptırmayacağım, korktum yani

Aysenurbisgn

Uzun zaman geçmiş ancak kediniz iyi oldu mu acaba

Aysenurbisgn

Çok geçmiş olsun çok sevindim iyileşmiş olmasına 😊😊

Teşekkür ederim Palyaco. İnşallah dediğiniz gibi 2 günle biter 🍀