Çiş Yapmama Sorunu

ragdeg

merhabalar, apartmana giren 5-6 aylık bir kediyi eve alıp mama verdik ve halinden gayet memnun görünüyor dün geceden beri bizim evde. kedi kumu da aldık fakat geldiğinden beri çişini de kakasını da yapmadı. henüz ev ortamına alışmadığı için mi böyle oldu yoksa endişelenmeli miyiz? böbreklerine falan zarar gelmesini istemem

4 CEVAP

Palyaco

Kumunun içine koyun kedinizi alışması icin

orhdoner

Merhaba eve yeni geldiği zaman böyle yapabiliyorlar bazen kediler stresten eve uyum sağlama açısından geceye dogru yapacaktır diye düşünüyorum arada kumuna götürün kazma hareketi yapın belki o şekilde aklına gelip yapar gözlemleyin bu arada 🙏Hayırlı olsun sağlıklı uzun ömürler dilerim

Gimlihanim

Tuvalet eğitimi olmadığı için yapmaması gayet normal. Kumunun içine koyun. İmkanınız varsa patisini kuma sürtün. Her patiyi ayrı ayrı bir süre sürtün. Gün içinde ara ara tekrar etmelisiniz bunu. Zamanla alışacaktır diye umuyorum. Youtube da bununla ilgili videolar da var izleyebilirsiniz.

edadnmzr

Merhaba benim kedim de ilk gün böyle yapmıştı sonra alıştı. Zaten tuvalet eğitimi çok çok basit bir şey üstelik kediniz de küçük değilmiş alışacaktır