Merhabalar.. Kedimde Mama Alerjisi Var Acil Yardım??

Bihtercanik

Merhabalar..kedimde mama alerjisi var.6aydır uğraşıyorum ama bir türlü geçmedi.proplanın hipoalerjenik mamasını kullandım ama o da işe yaramadı.diğer hipoalerjenik mamalardan denemeli miyim lütfen yardımcı olur musunuz😔😔🙏

6 CEVAP

Minigimmm

Virbac markasının mamasını tavsiye ederim, biz de suan normal kullanım icin olan mamasini kullaniyoruz sizde saglik problemleri icin olan mamalarindan hipoalerjik olanini kullanabilirsiniz. Sadece kliniklerde bulabilirsiniz. Etkili ve kaliteli bir mama.

https://tr.virbac.com/products/petfood/hipoalerji

Geçmiş olsun.

Warriorsans

Mamalar nasıl bir sorun bırakıyor deri hastalığı mı yapıyor yoksa ishal falan mı? Ayrıca hangi içeriğe alerjisi olduğunu tespit edebildiniz mi? Geçmiş olsun

Mustafa245

Hocam kedinizin neye alerjisi olduğunu bulmanız lazım. Kedimde kafa bölgesinde kızarıklık ve kaşıntı olmuştu veteriner hekimimiz alerji dedi. Benim kedimin tavuğa karşı alerjisi var ve bunu deneme yanılma yöntemi ile yaptık. Önce kokulu olan kumunu kokusuz ile değiştirdim. Ardından mamasını değiştirdim. Şuan balıklı olan Acana Pacifica kullanıyor ve alerjisi geçti.

Bihtercanik

Neye alerjisi olduğunu maalesef tespit edemedim:((mama değiştirip denedim ama hepsinde de sorun oldu.deride sert küçük yaralar kabuklu yaralar ve zaman zaman gözünde partilerinde kulaklarında şişlikler oluşuyor. Gözü kapanıyor şiştiği zaman. Proplan veterinary diets diye bir mama kullandım.ankarada cat hospital diye bir hastanedeki veteriner önermişti ama sorun devam etti.eliminasyon derken mesela balıklı mama kullansam içinde kanatlı ürünü de içeriyor nasıl ayırt edebilirim sadece tek tip protein içeren bir mama var mı acaba

NorthNight

Mama alerjisi derken tam olarak mamadaki hangi içeriğe alerjisi var tespit edebildiniz mi? Etmediyseniz veterinerle görüşün, eliminasyon diyeti şeklinde bir beslenme programı çıkarılarak tam anlamıyla neye alerjik reaksiyon gösterdiği tespit edilirse mama seçiminiz daha kolay olur. Geçmiş olsun.

Bihtercanik

Herkese çok teşekkür ederim bu arada🙏🙏🙏linki bırakılan mamayı da deneyeceğim umarım işe yarar🙏🙏🙏