Evinizde Hangi Hayvanları Besliyorsunuz?

dilanbulent

Evet bir soru sormak istedim. Evde hangi hayvanları besliyorsunuz?
Mesela benim kedim var ve uzun zamandır muhabbet kuşu istiyorum. Ama araştırdığım kadarıyla kedinin olduğu eve muhabbet kuşu getirmek riskliymiş. Kedi o kuşu avlamak istiyor, kuş da sürekli tedirgin oluyor. Bu yüzden 2 hayvan da rahatsız oluyormuş. Çok istiyorum muhabbet kuşu beslemeyi ama içimde ukde kaldı maalesef....

16 CEVAP

diablerose

sadece 1 adet kedi besliorum. kiskanir miskanir diye baska bi hayvana bakmamaktan yanayim. zaten kedimi bazen gel kuçu diye cagiriyorum. beyaz maymun, kelebek vs diye sesleniorum. her hayvanin ruhunu barindiriyor bünyesinde kurbagam

edadnmzr

Benim şu an sadece bir tane kedim var eve başka bir hayvan gelirse bana küser zaten çok bağlı :)

Palyaco

Bir hint bülbülüm 1 kedim var alıştılar birbirlerine

Şu an biricik kızım, minnoşum, canımın içi kedim var ❤️🧿Ama kedimden önce muhabbet kuşu da beslemiştim😊

hannnngggg

bir kedim üç muhabbet kuşum birde papaganım vardı papaganım yakın bir zamanda vefat etti , muhabbet kuşlarımın 3 ü de erkekti hepsini de babam kuşçu olduğu icin havadan yakaladı satın almadık, yani birinin kaçan muhabbet kuşu bize geliyor hdjdk onlarda artık ciftlesmek istiyordu ikisini babamın arkadaşına hediye ettik daha iyi bakılacagını biliyorum bir tanesi bizimle kaldı bebekti cunku kedim gelmeden önce de bizimleydi kedimi 2 aylıkken sahiplendim bebeklikten beri aynı ortamdalar, papağanımla kedim cok güzel anlaşıyordu papağanlarda biraz deli oluyor, muhabbet kuşum ismi ercüment biraz yabani ele gelmez iki uçar kafesine geri döner kedi ile aynı yerde zor ama imkansız degil onu yemek istemiyor onunla oynamak istiyor uçan kanatlılara zaafı var sinek kuş kelebek hepsi aynı altına almaya çalışıyor ama ercumentte az degil kendini yakalatmıyor fakat illaki birinden birinin alanı kısıtlanıyor bunu demeliyim ve aileden birisi hep başlarında olmalı olası bir durumda müdahale edebilmek için

buusracikk

5 sene muhabbet kuşu besledim 2017 mart ayında melek oldu. 7 aydır da 2 tane kedim var onlardan önce annelerini alıyordum eve şimdi bebeklerini büyütüyorum. Şimdiye kadar 3 muhabbet kuşu, 5 kedi (sokaktakiler hariç) besledim ve beslemeye devam ediyorum :))

NorthNight

Ben çok küçükken köy evinde bir köpeğimiz vardı, araba çarptığı için kaybettik. Sonra bi muhabbet kuşumuz oldu, oda uzun yıllar yaşayıp vefat etti. Böyle olunca hayvan sahiplenmekten çekiniyordum kaybetmek gerçekten üzücü ve yıpratıcı bi süreç. Bu yaz eşimin ısrarıyla kedimizi sahiplendik. Allah sağlıkla bizle uzun yıllar yaşamasını nasip etsin 🤲🏻.

Oqrenerde06

2 balık 2 kedi :) :)

AhsenAise

Balkonda köpek ,çocuk odasında akvaryum,her yerde kedi ,oturma odasında hemster besledik ,sorun yaşamadık ,ama tabii tüm aile fertleri tetikteydik ,kuşlarla dört,balıklarla beş yıldır aynı anda kedimiz oldu sorun olmadı

Aliye87

15 yıl kadar iki farklı muhabbet kuşu besledik. Uzun da yaşadı her ikisi. Ancak kayıpları bizi çok etkilediğinden ve onlarla olan hatıralarımızdan, bir daha muhabbet kuşu düşünmedik, bu defteri öylece kapattık. Hiç hesapta yokken hayatıma giren ve canımdan bir parçam haline gelen kedim var şimdi sadece. Bir de evimizin dışında da pencerelerimizden doyurmaya çalıştığımız sayısız kumrular ve kaya güvercinlerimiz var.💫

gulsump

Bir kedim, (canımın içi gönlümün sultanı) iki tane de muhabbet kuşum var. ( tatlı baş ağrıları) 🤭

Mia2021

Kedi Besliyorum ben sadece fakat arkadaşım hem kedi hem kuş besliyor kendisiyle iyi anlaşıyor bazı kediciklerimiz kıskanç oluyor o zaman anlaşamıyorlar kediler stres oluyor ama her kedi için geçerli değil size yanlış bilgi vermek istemem o yüzden

duman_cat_world

şu ana kadar civciv ve balık beslemisligim var ancak şu an beslemiyorum. bir ara yaralı bir kaplumbağayı tedavi ettirip evde beslemiştik sonra doğal ortamına geri bıraktık şu an mutlu mesut yasiyor kocaman olduu😍

Hali hazırda evimde Dumanım var şu an başka bi dostum yok evde.

duman_cat_world

evimin dışında bahçemde ve sokagimda beslediğim bir sürü kedim ve köpeğim var ayrıca penceremin pervazına konan güvercinleri besliyoruz🌸

irmtnc3

Kedim evde 2 köpeğim ve tavşanım bahçede tavşanım köpeklerimle çok iyi anlaşıyor haftada bir kedimi tasmayla çıkarıyorum çok iyi anlaşıyorlar küçük ırk köpeğim biraz geçimsiz ama Sibirya kurdum kedim ve tavşanım çok iyi anlaşıyor ve oynuyorlar :)