Kedim Beni Sevmiyor Mu?

nazlizisan

Kedim 5 aylık, 1-2 ay kadar önce sokaktan sahiplendim ve ilk başlarda gayet güzel anlaşıyorduk. Mırlıyordu, yanıma geliyordu vs. fakat son birkaç haftadır bir anda garip davranmaya başladı. Yanına yaklaştığımda sırtını dikleştirmeye başladı, yanından sadece geçsem bile saldırmaya veya kaçmaya başlıyor. Önceleri yanımda uyurdu şimdi bana yaklaşmıyor bile. Ne yapmalıyım bilmiyorum zamanla alışır diyorum ama yine de bir tedirginlik var üzerimde, önceki kedilerimde hiç böyle birşey olmamıştı :(

8 CEVAP

AhsenAise

Erken kızgınlıga girmiş sanki

edadnmzr

Aynen sanki kızgınlığa girmiş gibi. Erkek mi?

Pollythelilly

Kızgınlığa girince benim kedimin de huyları değişti öncekine göre.Bazen hiç yoktan saldırıp ısırıyordu.Kısırlaşma için uygun ana kadar relax malt kullandım.Bi tık daha iyi oldu.Ama tabi kısırlaştırırsanız daha iyi olur.Hem kediniz de strese girmemiş olur.

nazlizisan

Evet, erkek. Veterinere mi götürmeliyim kızgınlık için?

Palyaco

Erken başlamış kizginlik

edadnmzr

Evet veterinere götürüp sorabilirsiniz ama 6 aylık olmasını bekleyin kısırlaştırmak için bence. Benim kedim de sizinki gibi olmuştu. Mama koyarken öyle bir saldırıyordu ki hem de bağıra bağıra. Canını yakmışım gibi kafama falan atlıyordu o şekilde 😂 o hafta kısırlaştırdım ben hemen, 8 aylıktı bizimki.

Warriorsans

Kızgınlığa girmiş gibi. Bu süreçte evden kaçmak isteyebilir, etrafa koku bırakabilir (yani işer) veterinere gidip kısırlaştırmak içim uygun bir zamana randevu alabilirsiniz

blue_hpood

hemen kısırlaştırın. geçmezse haber edin, yardımcı olmaya çalışırım.