Çiftleşme Zamani

Merhabalar, köpeğim yaklaşık 10-11 aylik. Cinsiyeti erkek ve bu sıralar bahçeye girmek istemiyor ve geceleri havliyor ve bir kaç gündür kaçıyor bahçeden nedenini çiftleşme dönemi geldiğini düşünüyorum sizce ne yapmalıyım bu arada sokak kopegi. Biz şöyle düşünüyoruz bir gün dışarı bırakalım çiftleşmesi bitince geri döner diye dusunuyoruz. Sizce ne yapmalıyız ?

5 CEVAP

Cotontzu_Siri

Kısırlaştırın. Çiftleştirirseniz muhtemelen sokaklarda sürünecek birsürü yavruya sebebiyet verirsiniz.

Princess_Lady

Biz üretmeyin dedikçe siz sokağa salmaktan bahsediyordunuz O anne ne olcak peki söylemesi kolay salalım çifleşsin gelsin Kısırlaştırın kesinlikle!

GoldenOdin

Bence de kısırlaştırın hem onun sağlığı açısından da iyi

betulaltundal

Kısırlaştırmak yerine çiftleştirirseniz tekrar aynı şey olacak tek seferlik değil yani. Sürekli sürekli çiftleştirseniz de doğacak yavrular sefil olacak. En güzeli hem sağlık hem etik hem de huzur açısından kısırlaştırmak.

TarcinBey

Kısırlastirmak en mantiklisi. Sizin dusunceniz sirf sakinlessin diyeyse
sadecece kisirlastirin ama yavrusunu almak bakmak isterseniz maddi durumunuz yeterse bunu sokağa salarak değil **bazi siteler var çiftleştirmek için eş falan ariyorsunuz (örn; mihav) buradan eş seçerek çiftlestirirsiniz ve kopeginiz cinsiyetini bilmiyorum ama erkekse babalik hakki olarak 2 tane yavruyu alıyorsunuz. Disiysede o iki taneden arda kalan sizindir :)