Kedinin Masadakileri Yemesi

Georgia

Arkadaslar benim kedim masa kurulurken masada ne bulursa yiyor ama sadece meyve sebze turu olanlari yiyor ama ben izin vermiyorum bu sabah domatesten bi isirik aldi bisey olurmu nasil egite bilirim odama biraktigimdada kapinin altindan patisini uzatiyo miyavliyo aci aci ama tek iyi yani cagirdigimda geliyo

15 CEVAP

GoldenOdin

Onu eğitmeniz gerek ne kadar çok miyavlasa da izin vermeyin sonunda istediğini yapamayacağını anlayacaktır herhalde

Princess_Lady

Kediler eğitim hayvanı değildir Bizim kız buzdolabının üstüne çıkıyor hiçbirşey yapmıyoruz

yasement

Yavruyken bizimki de oyleydi simdi 1 yasina yaklasti artik yaklasmiyor bile. Yemek secen bir kedi oldu hatta, yas mama yedirmek cok zor. Buyuyunce gecme ihtimali var yani.

miasugok

Valla romeo da herşeye saldırıyor. Başta çok korkuyordum ya bi şey olursa diye ama artık o kadar yüz göz olduk ki bu yemek meselesinde kendime lahmacun ona da fındık lahmacun söylüyorum öyle diyim. Kıymalarını höpür höpür kemiriyor hamur kısmını bırakıyor. Ne yapayım artık cidden önüne geçemeyince saldım gitti. Bir de o kadar şey yedikten sonra gidip mamasını da yiyor. Ayrıca şunu farkettim, aynı sofradan yemeye başladığımızdan beri aramız daha iyiye gitti. Bi bağ oluştu aramızda.

SelinTuksal

Yanlız kedinizin yemeği yağsız baharatsız tuzsuz olmalı ve fındık lahmacunun kıyması bu kriterler dışında kalıyor

SelinTuksal

Bir de aşırı kilo almamasına dikkat edin. 12,5 kilo olan umut kedi vaşaktan farksız, internetteki haberlere bakabilirsiniz

miasugok

Kilosunu çok merak ediyorum romeonun ne yalan söyleyeyim normalden fazla geliyor gözüme. 7sinde aşı için veterinere gittiğimde tartmasını rica edeceğim. Bir de okulum açıldığında sabah sekiz akşam beş evde olmayacağım mecbur yalnızca mama yiyecek. O zaman bu alışkanlığını bırakır diye umuyorum yani inşallah

miasugok

Selin hanım az önce önce romeosuz sonra romeolu tartıya çıktım. Tam bir kilo geliyor. 2 aylık erkek scottish sizce normal mi?

nyancat

Benim kedimde çok saldırıyor mutfak kesinlikle yasak ve yasak olduğunu biliyor mutfağa girip kendini direkt yere atıyor eğer 1 kere kendi mamasından farklı şeylerin tadını aldıysa kesinlikle vazgeçmiyorlar kuru ekmeği kendi mamasından daha iştahlı yediğini gördüm ki kendi mamasını da çok seviyor

SelinTuksal

Evet, kedinizin kilosu normal. Ben Romeo'yu daah nüyük sanıyordum sadece 2 aylık mı :D

miasugok

Yedi eylülde iki aylık olacak sahiplendiğimde 35 günlük falandı :)

TarcinBey

Benimki de böyle ama genelde peşinde koşturup yememesini sagliyorum :D masa da ekmek içi verirseniz oteki yiyeceklere saldirmaz belki

SelinTuksal

Siz yerken ona da sevdiği şeylerden belli miktarlarda pişirerek de verebilirsiniz, bu da bir çözüm. Mesela masada fasulye var, kedinize biraz yağsız tuzsuz haşlayıp ya da pişirip verebilirsiniz odanızda o yemeğini yerken mutlu olur sizde yemek yerken rahat edersiniz :D

miasugok

Hahahaha kedilerin huyları çok enteresan gerçekten :) benim kedim de ilk geldiğinde benden çekiniyordu hayır diyince oturuyordu en azından şimdi o sert sert miyavlayınca ben oturuyorum:) resmen o beni eğitti :)

Aynı sıkıntıyı yaşıyorum ne yazikki bi çare bulamadım ya onada bir iki kırıntı kabına koyuyorum yada odaya kitliyorum ya daaaa kendimi odaya kitliyorum