Kedim Suyunu Sürüklüyor

Cook

Önceden de çok yapardı fakat artık salonun bir ucundan diğer ucuna kadar döke döke götürüyor.Günde iki kez değiştiriyorum suyunu fakat patisini devamlı içeri soktuğu,ordan oraya götürdüğü için çok sık kirleniyor.Akşam geldiğimde tüm sularını dökmüş oluyor,parkenin üstünden içmeye çalışıyor suyunu.Su pınarı da var onun da 2 günde bir değiştiriyorum suyunu fakat pek arası yok,dikkatini çekmiyor.Sistit geçmişi olduğu için su içmesi çok önemli.Öneriniz var mı?

14 CEVAP

edadnmzr

Benim kedim bir yerlere götürmüyor ama içerken patisiyle döndürüyor ilerletiyor tekrar içiyor neden yaptıklarını ben de anlamıyorum 🤷🏼‍♀️

sirinos

su kabı kendisi için uygun olmayabilir veya sevmiyordur. Daha sığ bir kapta su vermenizi önerebilirim :)

Midnightoil

Ayni yaramazlığı benimki de yapıyor, patiyi daldırıyor kabı itekliyor....sırf bu yüzden geceleri su bırakamıyorum :(

sconnie

bunu yaptığı zaman ona kızıyorsanız dikkatinizi çekmek için tekrar tekrar yapıyor olabilir bir yerde kedilerin kızdığımız şeyleri dikkat çekmek için yaptığını okumuştum bir süre umursamazsanız bırakabilir belki

putmeinatrance

Yerden yükseltmeli mama kapları var ondan alabilirsiniz

fcylan

Benimki de çok döküyordu R o Ssman dan Evcil Hayvan Havlu-Mat alıp mama ve su kabının altına koydum, nedense artık sürüklemiyor ya da sürükleyemiyor. Suyu döküyor ama eskisi gibi değil, havlu matta suyu hızlı emiyor en azından parkeler artık ıslak değil. e

Fistikliokum

su kabini dokup yerden içmeye calisiyorsa su kabi onun için uygun olmadigindandir, daha genis ve fazla derin olmayan bir kap ile verin suyunu, belki işe yarayabilir

duman_cat_world

Aynısı... Daha dün gece ilk defa böyle bişey yaptı ben de çözüm arıyorum parkeye pek su dökmedi ancak kaseyi kırma ihtimali var, ve sesten geceleri uyuyamıyoruz..

teddybal

Kaseyi kenarları yüksek bir tepsiye koysanız ben öyle yaptım, tepsinin altına da kaymasın diye yapışkanlı eva koydum ve tepsiyi duvara dayadım kaydıramıyorlar gerçekten de.

teddybal

https://www.bernardo.com.tr/pingy-tepsi-33x44-cm

Kenarları böyle yüksek olan bir tepsiniz varsa deneyin isterseniz hem suyu dökerse yere de akmıyor.

gulsump

Yeni çıkan beton kalıplı mama kapları var ondan alırsanız deviremeyecektir ağır olduğu için, biraz fiyatları pahalı, daha ekonomik olması açısından evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Cook

Aslında üç su kabımız var.Bi tane güveçe koyuyorum bi tane alçak geniş seramik tabağı var,mamasının yanında da metal su kabı var,bir de su pınarımız var.Sadece seramik olandan içiyor genelde onu da her seferinde döküyor işte 🤷🏻‍♀️ Gece ben yatağa geçince su kabının altına patiyi sokup kaldırıp kaldırıp bırakıyor yarım saat.Asla kızmıyorum kalkıp dökülen suyu silip suyunu tazeliyorum her seferinde beton kalıplı kapları ya da tepsiyi de deneyeceğim teşekkür ederim 💕

Cook

Aslında üç su kabımız var.Bi tane güveçe koyuyorum bi tane alçak geniş seramik tabağı var,mamasının yanında da metal su kabı var,bir de su pınarımız var.Sadece seramik olandan içiyor genelde onu da her seferinde döküyor işte 🤷🏻‍♀️ Gece ben yatağa geçince su kabının altına patiyi sokup kaldırıp kaldırıp bırakıyor yarım saat.Asla kızmıyorum kalkıp dökülen suyu silip suyunu tazeliyorum her seferinde beton kalıplı kapları ya da tepsiyi de deneyeceğim teşekkür ederim 💕

Pisipiisiicik

Benimkide kaptaki suyu etrafa saçıp gelip benim bardağından içiyordu en sonunda ona bir bardak ayırdım bardaktan içiyo artık ama bazen tokadını suyun içine atıyo çıkarmaya çalışırken deviriyo bardağı suyu 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️