Mama Aromanizi Değiştiriyor Musunuz?

syuhel

Kedim yavrulugu boyunca somonlu mama yedi ama şimdi kısır mamaya geçeceğiz
Somonlu mu
Yoksa
Kuzu etli mi
Alsam kararsız kaldım. Tüylerine iyi geldiği için de somon veriyordum ama siz olsanız hangi aromalidan alırdınız?

15 CEVAP

Renklipati

Genellikle balıklı tercih ediyorum arada değiştiriyorum balıklı mamayı daha çok seviyor

simbakedi

kuzu etliyi çok sevmiyorlar genelde, tavuklu varsa daha iyi olur. aroma değişikliği en iyisi hem sıkılmaz hem de farklı tatlar yemiş olur

orhdoner

Merhaba ben değiştiriyorum balıklı tavuklu ve sıgır etli olarak rotasyonlu gidiyorum bence öyle daha iyi oluyor.

Aliye87

Somonlu mamayı daha ağırlıklı kullanarak kuzulu mamayla rotasyon yapabilirsiniz arada, eğer kediniz kuzu etini seviyorsa... Kırmızı et kaynaklı protein de onlar için önemli. Tavukluyu ben de tercih etmiyorum, bir alerjisi olmamasına ve tüylerini dökmemesine rağmen.

Dkd

Ben sıkılmaması ve farklı tatlar alması için değiştiriyorum

edadnmzr

Somonluda problem yaşamadıysanız devam edebilirsiniz aslında. Ben de kedime hep tavuklu veriyordum değişiklik olsun diye balıklı aldım kabız oldu. Veterinere sordum mamadan dolayı olduğunu söyledi aromanın çok fark etmediğini, hangisi iyi geliyorsa onda kalabileceğimi söyledi.

syuhel

Tavuklu mamayı sevmiyor. Yani yiyince sürekli kaşınıyor ve tüy döküyor cok

Gimlihanim

Aroma değişikliğinin yapılmasını doğru buluyorum. Sürekli aynı aromadan sıkılabiliyorlar çünkü. Hemde farkı protein kaynakları öneriliyor. Kuzu eti pek sevmiyorlar. Tavuk veya hindi daha çok seviliyor. Severse kuzu etli de çok güzel olur tabi. Denemek gerek.

Mia2021

Bende kedimin mamasını degistircem tavuklu yiyor çok seviyor biz markayı degistiricez ama kuzulu mamayı pek tercih etmiyorlar balıklı somonlu tavuklu mamalar daha çok seviyorlar

Balıklı olan her mamayı iştahla yiyorlar genelde Tavuk da seviliyor ama kuru mamada dana eti veya kuzu eti olunca benm kedileirm yemiyor eğer somunlu başlamışsanız öyle devam edin veya tavuklu da deneyebilir Bn olsam Tavuk veya balıklı alırdım. Benm kedim 7 aylık kuru mamaya alıltırmaya çalışıyorum Dana etlisini ve kuzu etli yemiyor

duman_cat_world

kedim seçici değil ve bildiğimiz kadarıyla hiçbir şeye alerjisi yok o yüzde aroma değişimi yapıyoruz her zaman, tavsiye ederim.

Kediniz sıkılmıyor farklı tatlar deneyimlemiş oluyor😊

Lils

Kırmızı etli mamalar daha az seviliyor genelde. Küçük paket kuzulu alıp sonra yine balıklıya geçerdim ben olsam.

diablerose

somonludan devam ederdim

Warriorsans

Bence aroma değişikliği iyidir sürekli aynı şeyi yemesi hem sıkar hemde çeşitli beklenmediği için eksiklikler olabilir. Aynı aromadan devam edip diyetine evde haşladığınız tavuk ciğer yumurta gibi ilaveler de ekleyebilirsiniz

syuhel

yaş aması oluyor bide yumurta yogurt falan da veriyoruz