Kedimin Tezgaha Çıkmasını Nasıl Engellerim?

sirinos

Kedim daha önce mutfak tezgahına hiç yaklaşmazdı ama şimdi bir anda tezgaha atlamaya başladı. Bu durumu nasıl engelleyebilirim ? cevaplarınız için teşekkürler :)

13 CEVAP

Tadoer

En etkilisi folyo. Tezgaha serin atladığında çıkan hışırtı onu korkutup çıkmasını engekleyebiliyor. Ne kadar inatçı olduğuna bağlı olarak zaman değişebilir

Selinnnce

Bende ne yaptımsa engelleyemiyorum. Dinlemiyor. O sebeple ona göre düzen kurdum tezgahta geziyor. Ben yemek yapmadan temizliyorum öyle başlıyorum. Tarçınımda çıkmak istediği için onun mutfağın kapısını kapatarak dışarda bırakıyorum. Yemek yapma süresi boyunca. Veya tezgahta bir işim varsa. Onun dışında boş bırakıyorum geziyor 🤷‍♀️ kesin çözümü olan varsa tabi seve seve bende nasiplenirim😂

sconnie

çift taraflı bantları deneyebilirsiniz birkaç kez çıkıp rahatsız olunca çıkmayı bırakabilir

edadnmzr

Etkili olur mu bilmiyorum çünkü inat ettikleri şeyleri her türlü yapıyorlar ama sevmeyeceği kokulu bir şey koyabilirsiniz limon sarımsak gibi onlara yaklaşmak istemeyecektir çünkü. Umarım işe yarar 😂

Ekinay

Benimkine hiç birşey etki etmedi masamı çift taraflı bantla mahvettiğimle kaldım aliminyum da fayda etmedi çıkıyor temiz ilgisini çekecek devireceği bişeyler bırakmıyorum. Sirkeyle siliyordum 15 dk dakika etki ediyordu ama bıraktım artık yapacak bir şey yok

sirinos

Teşekkür ederim deneyeceğim. Umarım işe yarar :D

Fistikliokum

çift tarafli bant ise yariyor ben de yemek masasi icin uygulamistim bir de mandalina kabuklarinin kokusunu sevmedikleri için tezgahin bir cok yerine mandalina kabugu birakabilirsiniz rahatsiz olup kendiliğinden iniyor

Ben de yaklaşık 1 haftadır bu durumla uğraşıyorum önceden çıkmıyordu şimdi ilgisini çekiyor sanırım. Bu sorunu filtreleyip araştırdım burda hiçbir öneri işe yaramadı açıkcası, en kesin çözüm kapıyı kapatmak. Kapatma şansınız yoksa sıkılmasını beklemeniz gerekiyor :) ben kendi haline bıraktım ortada tehlike oluşturabilecek şeyleri kaldırıp.

NorthNight

Bizimki çıkıyor bide arıtmadan su içiyor. Açıkcası ben de karışmıyorum. Biraz fazla temizlik yapan biri olduğum için zaten her işimden önce sonra iyice temizliyorum.
Bizimki süpürgeye sinir oluyor 😅 çıkmasını istemezsem (hamur işlerini yaparken çok meraklanıyor) mutfak süpürgesini tezgahın yanına yaslayınca yaklaşmıyor. Folyo ve bantta çok mantıklı.

BayTarcin

Ben tezgahı ıslatıyorum tamamen patileri ıslanınca çıkmasıyla inmesi bir oluyor birkaç kez yapınca daha çıkmıyor.

sconnie

çift taraflı bantları deneyebilirsiniz birkaç kez çıkıp rahatsız olunca çıkmayı bırakabilir

sconnie

çift taraflı bantları deneyebilirsiniz birkaç kez çıkıp rahatsız olunca çıkmayı bırakabilir

sconnie

bu yanıt niye üç kez geldi SPWMODNSOWLSKDJ