Bu Kediyi Nasıl Yakalayabilirim?

Busraskanli

Merhaba.Sokağımızda bu durumda olan bir kedi var. Problemi ne bilmiyorum ama uzun zamandır yakalayıp tedavi ettirmeye uğraşıyorum ama bir türlü yakalayamadım. Mama kabını yavaş yavaş evimize yakın tarafa getirerek pencere önüne kadar alıştırdım ama yine de yaklaştığım an kaçıyor. Pencerenin önüne box koydum bir kere içinde olduğunu gördüm kapağını kapattım kapağa vura vura açtı anında kaçtı.Durumu kötü görünüyor tüyleri çok tuhaf ve ağzında yara var sanırım. Bir öneriniz var mı nasıl yakalayabilirim? Ve hastalığı ne olabilir?

13 CEVAP

edadnmzr

Box ın içine mama koyup bekleyip girmesini sağlayabilirsiniz. Kapağını nasıl açtı? Girdiği anda kapağını kapatın ve kilitlerini de kapatın. Çok ürkek bir kedi olduğu için çıkmak isteyecektir bağıracaktır ama anca bu şekilde götürebilirsiniz. Bu arada o box a kedinizi koyuyorsanız iyice temizleyin viral hastalığı olabilir.

Busraskanli

Boxı kırmış, kapağında bir çıkıntı oluyor ya yukarıda orayı kırmış yani. Daha önce de kısırlaştırmaya götürdüğüm bir sokak kedisi boxı açmıştı. Çok sağlam değil boxlar. Zaten sokak kedisi için ayrı kullanıyorum teşekkür ederim:) Ama son götürmeye çalıştığımdan beri boxa girmiyor sosis salam ne varsa denedim asla girmiyor...

Busraskanli

@teddybal Veterinerim kedi filesi önerdi barınaktan yardım iste bence dedi (beylikdüzü barınağı çok iyi bilirsiniz belki). Çağırdım fileyle yakaladılar ama tekrar boxa koydular boxtan yine kaçtı gitti :( evet ağzı çok kötü durumda ilk başta dişleri yok sanmıştım ama dişleri var gayet ağzı şişmiş gibi dili dışarıda, ayrıca tüyleri de keçeleşmiş. Çok teşekkür ederim umarım yakalarım bir an önce...

NorthNight

Bi tanıdığım bahçesine 2 defa yavrulayan anne kediyi yakalayamıyordu kısırlaştırmak için. Veteriner gelip götürmeyi bile denemişti kan revan parçalamıştı. Son çare veteriner bi sprey söylemiş onu mamasına sıkın yesin diye. Biraz sakinleştirici, sedatif bir şey. Yani kediyi yarı baygın hale getirmek için. Bi veterinere danışın. Belki oda önerirse ancak öyle götürebilirsiniz. Hırçın olduğunda kaçması bi tarafa o can havliyle kendine de zarar verebilir iyice. Umarım halledebilirsiniz.

teddybal

Kedi kapanları hırçın kedi durumlarında tek çözüm sanırım, ama nerden bulunur bilmiyorum, umarım bilenler vardır bir çözüm getirirler de yakalanıp tedavi olur bir an önce, ağzı çok kötü olmuş çünkü 🥺

teddybal

Acaba götüreceğiniz veterinere mi danissaniz belki bir yol gösterirler ya da bu gibi durumlarda kullandıkları boxlar vardır verirler filan, keşke daha çok yardımcı olabilsem..

Aliye87

Merhabalar, siz götürmek zorunda kalmadan kliniği dışında da hizmet verip adreslere de gelebilen seyyar veterinerleri çağırmanız mümkün mü?

Busraskanli

@Aliye87 Merhaba böyle veterinerler olduğunu bilmiyordum istanbul avrupa yakasında önerebileceğiniz varsa çok memnun olurum. Çok teşekkür ederim🙏

teddybal

Sağlam demir kapılı bir box sorunu çözer gibi o zaman, veterinerinizde ya da çevrenizde birinde var mıdır acaba

Aliye87

Merhabalar @Busraskanli, İstanbul için bilgim yok ne yazık ki. İzmir'de olsaydınız yardımcı olabilirdim. İsterseniz Google'da "İstanbulda seyyar veterinerler, gezici veterinerler" ya da "adrese veteriner" diye bir arama yapabilirsiniz, bu şekilde hizmet veren klinikler karşınıza çıkacaktır varsa. İnşallah vardır.🙏

Busraskanli

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için 🙏 @NorthNight dediğiniz spreyi veterinere danışıcam en etkili öyle olacak sanırım çünkü her şeyi denedim :( çok sağolun tekrar💖

deniznergis

bizim otoparkta var kuru mama ile besledigim yabani çenesi sişmişti yakalayamadım bir türlü 2 gün görmedim baktım çenesinden kan damlıyordu zar zor yaklaşıp sildim kaçış o kaçış 2 gün kayboldu gelmedi sonrasında yaş mama aldım 15 gün yaş mama ile besledim sabah akşam düzeldi şimdi topaç gibi oldu imkanınız varsa yaş mama ile besleyin löp löp yesin zamanla yarası dogal yollardan iyileşir .

Busraskanli

Bütün gücüyle boxın kapağına atlıyor, vuruyor. Baya vahşi bir kedi. Daha önce de bir sürü sokak kedisi tedavi ettirdim ama böylesini görmemiştim. O yüzden çaresiz kaldım