Kedilerin Uzun Ömürlü Yaşaması İçin Ne Yapmak Gerekiyor

bobby34

soruyu başlığa yazdım zaten

5 CEVAP

deniznergis

bu iş birazda şans diyebiliriz komşumun kedisi 12 yaşında rc mama ile besliyor günde 1 adet gurmet yaş mama veriyor topaç gibi :D normal bakarsak gourmet mama çok kötü içerigi şeker rc mamada çöp

Mia2021

Sağlıklı yaşam alanı veya ne kadar sağlıklı olursa olsun uzun yaşaması bizim elimizde olmayabiliyor çok titizlikle üstüne düşmeme rağmen hastalanıyor kendi haline bırakınca da aynı yani bu biraz farklı bir konu vitamin aşılarının zamanında olması iyi beslenme gibi

simbakedi

iyi gelen mama ve bagisiklik en onemlisi. spesifik bir mama yok. burada deniyor ya klinik olarak hills en iyi falan, gecen gun veterinere gittim kadinin kedisi 14 yasinda, hills-proplan-rc ile besledim ama hastalandilar surekli diyor, bobrek sorunlariyla ugrasiyordu su anda da. virbac onerdi mesela o da mama olarak belki kedinize iyi gelir, sadece veterinerlerde satiliyor haberiniz olsun, biraz da pahali :D o yuzden iyi gelen mama bulunduktan sonra bagisikligini guclendirmek icin elinizden geleni yapmalisiniz. bu demek degil ki surekli bagisiklik guclendiricisi takviyesi verelim, kediye haslama et, ciger vs vermek de cok faydali eger yiyorsa. guzel bir yas mama ile beslemek de oyle. @deniznergis’in dedigi gibi bizim begenmedigimiz mamalarla upuzun yillar yasamis olanlar var. hatta sarkici gokcenin (tuttu firlatti kalbimi) kedileri mama yemiyor hep ev yemegi yiyormus. bi kedisi 18 yasinda :D o yuzden tamamen sans, ama bizim yapabilecegimiz seyler guclu bagisiklik ve butceye gore en iyi ve iyi gelen mamayi almak.

bobby34

@deniznergis ne güzell demek ki içeriği kötü olsa da kediye iyi gelmiş ben hala kedime hangi mamanın iyi geldiğini bulamadım denemeye devam ediyoruz

deniznergis

benim kedime denemedigim kuru mama kalmadı acanadan orjene adını bile unuttugum onlarca mama hiç birini iştahlı yemedi agzını bile sürmedi şu an rc mama alıyorum kütür kütür yiyiyor