2+ Kedi Nasıl Anlaşıyor?

Nohutgofret

Merhabalar kedime hep bi arkadaş olsun istedim ancak 2 kedinin ekonomik olarak zzorlayacak olması, bir yere gidildiğinde bakacak kişi bulamamam gibi konulardan hep vazgeçtim ancak ara ara yine aklıma geliyor oğluma kıyamıyorum çok yalnız diye..

Esas sorum şu ki; 2 kedi evde oynayarak vs oldukça etkileşimli mi vakit geçiriyor yoksa biri bir yanda biri bir yanda mı takılıyor yani kedimin yalnızlığı gitsin mantığındayım ama birbirini tınmayan Ve sürekli kavgalı 2 kedi ortamı oluyorsa da kendimi zora sokmayayım karar vermemde etkili olacak olan ikisinin sıkılmadan kardeş gibi vakit geçirip geçirmiyor oldukları bilgisi olacak 🙂🙂

6 CEVAP

Kedilerin karakteriyle alakalı bu biraz . Bizimkiler bir yalaşırlar bir dövüşürler. Biri oyun isteyip üzerine atlar o an diğerinin canı istemez kaçar falan. Anlaştıkları sürece iki kedi çok güzel tabi dediğiniz gibi masraf artıyor. Bize bulaşmıyolar mesela oyun için birbirleriyle takılıyolar. Tek kedi olunca ikinci kedi siz oluyosunuz o durumdan yırtılıyor iki kediyle

Nadenge

Bizim de iki kedimiz var yaklaşık 6 aydır. İlk kedim 7 aylıktı ikinci kedimiz geldiğinde ve ikinci kedimiz 2.5 aylık bir yavruydu. Yavru kedimiz oyun çağında olduğu için biraz daha kolay alıştılar bizimkiler. Ama süreci kolaylaştıran tamamen ikinci kedimizdi. Çünkü Ceviz( ilk kedimiz) zor bir kedi. Kardeşleriyle hiç sosyalleşemediği için birçok şeyi tam bilmiyordu. Ama Karaca (yavru kedimiz) o kadar başka bir kedi ki muhtemelen anlasamayacagi kedi yoktur. Bizimkinin hirlamasina falan hiç aldırış etmedi hep oyun oynamaya çalıştı ve şu an iyi bir oyun arkadaşı oldular. Ama hiç birbirlerini yalamadilar malesef... Karaca nerede duracağını cok iyi ayarlıyor.
Kardeş kadar yakın değiller belki ama iyi vakit geçiriyor bizimkiler ve eminim ki Karaca'dan başka hiçbir kedi Ceviz'e bu kadar iyi davranmazdı.

Nohutgofret

@Ebrugurkaracayir evet Ya kedim oyun oynamak için Miyavladığı zamanlarda gece bile olsa yanına gitmeye çalışıyorum ama tabi insan olmamız hasebiyle 2. kedi olmak sor imiş 😁😁 2. kedi alırsam onu da açıkçası gözleri görmeyen, ya da başka bir engel durumu olan kedi sahiplenmek istiyorum onlara hiç kıyamadığım için gofret eziyet ederse diye de korkuyorum iyi arkadaş da olabilirler sanırım bunlaeın hiçbirini tecrübe etmeden öğrenemeyeceğim ☺️

Ben büyük kedimin anlaşıp anlaşamayacğını misafir kedilerle öğrenmiştim. Evde 12 yaşında kedimiz vardı evlenmeden önce bir de benim kedim vardı. Ama 12 yaşındaki kedimiz mümkün değil alışmıyor hiçbir kediyle zindan oluyor. Ama bendeki kedim sokaktan alıp sahiplendireceğim kedileri de iyi karşılardı. Belki öyle geçici yuva olabilirsiniz bir kediye denemiş olursunuz.

Nohutgofret

@Nadenge ne kadar şanslıymış Ceviz hanım ki Karaca gibi bir kardeşe sahip olmuş işte böyle bir tarafın saha idareci olduğu bir kombin olacağını bilsem yine düşüneceğim ama çok ciddi kavga ettiklerine dair duyumlar alınca bir korkmuştum hepsinin karakteri ayrı tabii gofret de bakıldığında uysal bir kedi ancak bir başka kediyle olayacak olan diyaloğunu kestiremiyorum haliyle

Nohutgofret

@Ebrugurkaracayir aslında bir tane deneyimimiz oldu sokaktan alıp geçici yuva olduğumuz ama gofreti o zaman kısırlaştırmamıştım ve diğer yavru kedi dişi olduğu için sürekli saldırdı ensesine yapıştı kendini sevdirmedi daha gergindi vs kızgınlıktqn da kaynaklı olacağı için tam bir ölçüt sayamadım onu. Bakalım, dediğiniz gibi yine misafir kedi denk gelirse bi görmüş oluruz inş