Kedim Neden Evdeki Çiçekleri Yiyor

bobby34

saksıdaki çiçeklerin yapraklarını yiyor neden olabilir

4 CEVAP

bloodyluxury

Merhaba,

Sindirim sistemleri için bazen evdeki bitkilerle ilgilenebiliyorlar. Benim oğlumun da zaman zaman ilgisini çekiyor. Bazı bitkiler kediler için zararlı, bu konuda dikkatli olursanız sağlıklı olur. Malt macunu da sindirim sistemleri için faydalı :)

Warriorsans

Şans sıkıldığında bu tarz davranışlar sergileyebiliyor. Ben çiçekleri ulaşamayacağı bir yere koydum.

Kendilerini temizlerken tüy yutabiliyorlar tüyü mideden çıkartmak ve mide ağrısını kesmek içinde bitki yiyerek kendilerini kusturuyorlar diye biliyorum. Biz bu sorundan kedi çimi kullanarak kurtulmuştuk tavsiye ederim.

Pisipiisiicik

Bütün çiçeklerini öldürdü çocuğum maalesef çiçekleri ulaşamayacağı yerlere koymak gerek imkan varsa yoksa eve çiçek girmeyecek demekki :) ha birde şu var bende büyük üç bitki var onlardan ikisine dadanıyodu toprak vs toprak için fileyle saksıyı sardım eşelemesşn diye birde kedi çimi aldım onu yiyo artık kedi çimi alabilirsiniz bitkileri rahat bırakır belki benimki bıraktı biraz geç keşfettim ama olsun 😂