Belediyeden Kedi Sahiplenmek

XxBulut

  1. bir kedi sahiplenmek istiyorum fakat durumumuz iyi değil aşıları da çok pahalı geliyor.Belediyeden sahiplenince aşılarını belediye ücretsiz yapıyor diye duymuştum doğru mu?Ya da aşılarını belediye yaptıranlar memnun musunuz annem özenli davranmamalarından korkuyor.Son olarak kedim erkek ankara kedisi ve çok oyuncu eğer alırsak yeni kedinin karakteri ve cinsiyeti ne olmalı?

5 CEVAP

Bullefprof

Merhaba ben de belediyeden kedi sahiplenmiştim ama gidip en zor durumda olanı aldım çünkü onların daha çok yardıma ihtiyaçları var. Şu an felçli bi kızım var . Ve çok memnunum

TarcinBey

Bende sormustum bu tarz erkek kedim ve erkek almalisin demişlerdi. Bide belediyedeki kedileri sokaklardan ihbar verilirse aliyorlar hasta kedileri vs ve iyileştirip asilari yapiliyor bunun için zaten alıyorlar belediyeye görevliler, bence alabilirsiniz asi vs içiniz rahat olabilir ama yine de detaylica arastirin

XxBulut

teşekkürler cevap için :)

dollfacepersian

Belediyeden alma konusunda bir fikrim yok. İkinci kedinin karakteri kedinizle uyumlu olmalı. Cinsiyeti ise kediniz kısır değil ise kısır dişi veya erkek olabilir. Yaşı ve hareketlilik durumu da kediniz ile benzer olmalı. Kedinizin ve sahipleneceğiniz kedinin kedilerle anlaşabildiğinden emin olmalısınız ayrıca

eleta

Merhaba ben belediye barinaginda calisiyorum anlatayim .Hayir belediye asi yapmiyor cok ciddi bir kedi patlamasi var ve asi yapmaya kalkisirsa hasta hayvanlara butce ayiramaz sadece kuduz asisi ve kisirlastirma yapiyor barinakta cins kedi bulamazsiniz çünkü hepsi sokaktan toplanıyor barınakta kedi çeşitliliği bulamazsiniz cunku kedi barinagi yoktur kopek barinagina kisirlastirma icin gecici olarak alinip 3 gun tutulur ve salinir her hayvan uzun zaman yada kisa zamanda birbirine alisir onemli olan sahibin sabirli olmasidir