Kediler İle İlgili Okuduğunuz Güzel Kitaplar,Dergiler,Makaleler,Yazılar Var Mı?

Ben kedi gibi düşünmek ve davranmak kitabını çok sevmiştim❤️ national geographic kedileri anlama kılavuzu kitabını da çook severek okumuştum ❤️ sizlerin önereceği şeyler var mı? illa kitap olmasına gerek yok instagram blogu bile olur maksat çocuklarımız ile ilgili şeyler okumak ❤️❤️

6 CEVAP

Miscatt

İnstagram
kedicidergisi ve kedi.bakisi
Ben bu sayfaları severek takip ediyorum ve faydalı buluyorum 🙏🏻

Aliye87

Merhabalar,
Öncelikle başlık için teşekkür ediyorum. Ne güzel bir başlık olmuş böyle @lattisin annesi; gönlünüze, ufkunuza sağlık :)

Kedi ve kitap/okuma aşkını harmanlamışsınız☺️🐾... Okuyacak ve araştıracaklara da yol gösterici bir başlık olur böylece inşallah.
Özelde kedilere, genelde de kedigillere aşık olduğumu söyleyebilirim🧡. Kesinlikle çok özel canlılar grubu... Birçok belgeselcinin deyimiyle, "onlar doğanın kusursuz tasarımları..." Bu kusursuzluğu ve fonksiyonelliği onların o minik bedenlerinde ve yaratılışlarında da müşahade etmiyor muyuz zaten?

Henüz bir kedim olmadan önce okuduğum şeyler var ve şu anda da artık yabancı dillerde de araştırmaya başladım... İlginç yazılar bulursam bundan sonrasında da okurum. Şimdilik eskilerden bazıları:

^-^ Ne Kedisiz Ne Kitapsız / Bilge Karasu
^-^ Kediler Güzel Uyanır / Yekta Kopan
^-^ İçerdeki Kedi / William S. Burroughs
^-^ Kedim ve Ben / Nils Uddenberg
^-^ Kedi Hikayeleri / Julia Bachstein
^-^ Kedilere Dair / Doris Lessing
^-^ Kediler / Charles Bukowski
^-^ Uygarlığı Değiştiren 100 Kedi / Sam Stall
^-^ Kedi Gülüşü / Deniz Kavukçuoğlu

"Kedici" diye online bir dergi de var, deyim yerindeyse dev bir kedi arşivi niteliğinde. Birçok yetkin kimseyle söyleşileri de var kediler hakkında. Kesinlikle okunmalı. Eski ve hali hazırdaki sayılarına online ulaşmak mümkün.

Makale olarak yenilerde baktıklarım:

  1. Sociality in cats: A comparative review (ScienceDirect)

  2. Fantastic Felines: A World of Wild Cats (Natural History Museum)

  3. The Origins of Cats (International Cat Care)

Cubik

Kedileri anlama kılavuzu

Renklipati

Suzionline blogunu takip eder okurum her konuda çok yararlı bilgiler oluyor. Onun gibi bir kaç yer daha var

Bütün cevaplar harika gerçekten 😊 Ben de bahsettiğiniz blogları çok keyifle takip ediyorum 😊 Aliye87 dediğiniz kitapları ve makaleleri not ettim hepsini okuyacağım ne güzel şeyler önermişsiniz 😊 Kedici dergisine de bayılıyorum gerçekten çok keyifli oluyor okumak.

https://kedici.com.tr/post.php?pId=1681&ptype=blog
tam bu soruya uygun bir post buldum kedici dergisinde😊