Şaka Gibi İş

gulsump

Bugün haberde okudum. Hayvanları koruma kanunu gereğince petshoplarda hayvan satışları 14 temmuz 2022de sona erecekmiş. Buraya kadar her şey güzel, petshoplarda hayvan satışı yasaklandığında ise hayvan satışları internet üzerinden yapılacakmış. Şaka gibi değil mi? Esas mesele hayvanları satmamak iken hâlen açık kapı bırakıyorlar, bu mu hayvan korumak? Bu mu hayvan ticareti yapmamak? Pes diyorum.

5 CEVAP

Warriorsans

Hayvanları korumak denilince sadece bazı hayvanlar akla geliyor ve diğerleri hala sömürülmeye öldürülmeye mahkumsa zaten çok da bişey beklememek gerekir

Renklipati

Başlıkta yazdığınız gibi şaka gibi,İnternet te satışı olacakmış sanki şimdi olmuyor da,bu ticaret durmaz bizim milletimiz alışkın almaya satmaya üretip üretip damızlık kullanmaya

Cubik

DOMI

Evet hayvan diyince akla kedi ve köpek gelmemeli başka hayvan yokmuş gibi davranılmamalı

theyusra

hayvan satışı dünyanın her yerinde var, buna engel olamazsınız. ırkların korunması için kurulmuş federasyonlar var bu dünyada, umarım ki sıkı çiftleştirme denetimleri yapılır ki (sanmıyorum tabi ama) önüne gelen yapmaz bu işi yoksa ben bir sıkıntı görmüyorum.