Acil Lütfen

Cennet29

Kedim kendini çok şiddetli şekilde kaşıyor özellikle baş boyun ense kısımlarını. 1 haftadır bu şekilde. Hergün yaş mama yedi bundan kaynaklı olabilir mi yada verdiğim malt vitaminler yüzünden? Şuan 7 aylık ve bu zamana kdr hiç yüksek kalite mama alıp yediremedim imkanımın yettiği markayı kullandım. Kedimin parazit aşı vs. Hepsi yapıldı. Kaşıntıdan dolayı da götürdüm iğne yaptılar ama bi değişiklik olmadı. Derisinde görünen döküntü açıklık vs. Şeyler yok. Başına bu tarz şeyler gelen kişiler çözümü neyde buldu yardımcı olur musunuz lütfen? Kaliteli marka mamaya geçmek istiyorum en kısa sürede ama hangisini kullanacağımı bilemiyorum. Mamaları genelde tavuklu ve tahıllı kullanıyordum. Ama artık başka almak istiyorum tavuktan da alerji olmuş olabilir 🙄

6 CEVAP

edadnmzr

Şu anda farklı bir mamaya geçtiniz mi o yüzden kaşıntı yapmış olabilir. Bazı kedilerde tavuk iyi gelmiyor, bizimkine tavuk bir şey yapmıyor ama her kedi bir değil. Her gün yaş mama vermenizin de etkisi olmuş olabilir. Benim kedim de bağımlı gibi her gün yaş mamanın olduğu dolaba bağırıyor. Dayanamayıp veriyordum ağzının kenarı yara oldu meğer yaş mama yapıyormuş. Yani böyle anlamsız anlamsız sorunlar çıkarabiliyor yaş mama veya kediye iyi gelmeyen aromalı mamalar. Kaşıdığı yerlerde mantar egzama türü şeyler de yokmuş. Endişe etmeyin yaş mamayı daha az vermeye özen gösterin ve mamada içinize sinen bir marka kullanın.

edadnmzr

Bütçenizi bilemiyorum ama acana nd en yüksek fiyatlılar. Sanabelle bozita güzel markalar. Ben proplan kullanıyorum onu da önerebilirim ❤️

Lavinia17

tavuklu mama yediği zaman benim kedim de kendisini kaşıyor ama şiddetli değil balıklı bir mamaya geçmeyi deneyebilirsiniz.
marka olarak bütçenizi bilmediğim için öneride bulunamıyorum ama 10kg mama alıp kredi kartına taksit yaptırma imkanınız varsa daha uygun oluyor

Bence tavuk alerjisi var mı diye tavuk içermeyen bir mama vermeyi deneyin bizim kedimiz baş ve boyun bölgesini kaşıyordu sürekli tavuk alerjisi olduğu ortaya çıkmıştı. Yine uygun fiyatlı mama alabilirsiniz ama tavuk yerine balık alın eğer komple balık olan mamalar pahalı geliyorsa en azından tavuk içeriği düşük balık oranı yüksek bir mama deneyin. Kaşıntısı azalırsa alerjisi olduğunu anlarsınız. Yalnız alerji durumunu anlamak için istikrar gerekiyor birkaç günde anlayamayabilirsiniz tavuk alerjisini.Bir kaç hafta uzak tutmaya çalışın tavuktan. Verdiğiniz yaş mamanında içeriğine bakın bence tavuk mu vardı acaba içinde. Tavuktan uzak kalmasına rağmen hala kaşıntı devam ediyorsa tahıl alerjisi riskini düşünebilirsiniz bazı kedilerede tahıl iyi gelmez mesela.

Cennet29

Cok teşekkür ederim arkadaşlar 🙏🙏🙏🙏🙏 tavuk seviyor diye her şeyi tavuklu alıyordum 😒 ya hayvanlara iyilik edeyim derken zarar verince kahroluyorum. Balıklı Proplana başlayayım o zaman eğer iyi gelirse devam ederim 1 haftada belli olur mu sebebin kaynağı. eğer kaşıntı devam ederse tahılsız bi mamaya geçerim direkt .

Cennet29

Önerdiğiniz bir marka var mı ❤️