Çok Tüy Dökme

Kediciik21

Misafir gelen kedim çok tüy döküyor resmen 30 dk taradım furminatorle kendi kadar tüy çıktı 5 gün oldu geleli properformance kullanıyormuş şimdi hillsle karışık veriyorum onu ve somon yağı takviyesi yapıyorum başka ne yapabilirim

5 CEVAP

putmeinatrance

Stres ve mamadan kaynaklı olabilir tavuklu mamaları kullanmamanızı öneririm her gün taramaya özen gösterin Biofeline plus+b for cats damlasını alabilirsiniz mamasına bir kaç damla damlatarak veriyorsunuz tüy dökümünü en aza indiriyor

Warriorsans

Gerçekten bu tüy dökme olayı mamayla çok alakalı biz acana pacifica kullanırken şansın tüyleri o kadar az dökülüyordu ki şimdi royal canine geçmemiz gerekti bütün tüy sağlığı bozuldu aşırı tüy dökmeye başladı ve tüyleri sertleşti :/ balıklı mamalar tüy sağlığına çok iyi geliyor.

pink59

Tüy dökme sadece mama ile ilgili bir sorun degil .

izmirle

Stres kaynaklı bir sebep olabilir, vitamin eksikliği olabilir, bunun dışında erkek kediler dişi kedilere göre daha fazla tüy döküyor. Kedinin kısa tüylü uzun tüylü olması bir diğer sebep vetoskin ve düzenli tarama tavsiye edilir.

Sevvalduman

Strese girince kediler gerçekten çok tüy döküyor tarayın ve onu stresten olabildiğince uzak tutun