Kedide Kanlı İshal Bakar Mısınızz Lütfen?

leeylaad

Merhabalar kedim ilk geldiği günden bu yana unıque mama kullanıyordu. 1,5 ay önce kanlı ishali olduğu için gastro mamaya geçtik. Mama bitti ve eski mamasına geri döndük. Mama arası geçiş yaparkende karıştırarak verdim. Ama şu an kedimin dışkısı ishale dönmeye başladı. Hatta bugün kakasını kanlı yaptı. Aradaki farkı görmek içinde 3 tane farklı günlerden dışkısının resmini çektik. Bilgisi olan varsa rica etsem yorumlayabilir mi? Sebebi ne olabilir? Kanlı ishalin iyi olmadığını biliyorum

5 CEVAP

leeylaad

EDİT : Gastro mamaya geçtiğimizde ishali düzelmişti. Fakat dışkısı koyu renkti odunda mama ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Koyu renk bir mamaydı.

Palyaco

Kanlı ishal bu iyi değildir mamanizi daha iyi bir mamaya gecin exclusion bagisikliklik ve bağırsak florasi için unugie mama tavsiye etmem

Palyaco

Şuanda bağırsak florasinda sıkıntı var daha başı belli hemen değiştirin mamanizi

Willy-Wonka

Merhabalar, kedim 3 aylıkken yaşadık bu durumu. Kanlı mukuslu ishal bir parazit çeşidi diye söylenmişti bize. İç parazit haplarının geçiremediği hemen hemen her kedinin başına gelen bir şeymiş. Antibiyotik tedavisi ile geçiyor yalnızca. Veterinere götürmenizde fayda var. Bol bol da su içirin. Çok geçmiş olsun😇

Mama geçişi tetiklemiş. O iyi gelen mamayı kullanmaya devam etmenizi tavsiye ederim ishali kesilir daha sonra başka bir mama tercihiyle daha yavaş bir geçiş yapmalısınız benim kedim gibi sizinkide.Royal canin kullandığım dönemde böyle kanlı ishal olmuştu kedim sonra proplana geçtik onda da çok koyu renkli oluyordu ve kabızlık çekiyordu. Şuan mystic kullanıyorum hiçbir sorun yok en iyi bu mama geldi.