Kedi Ve Covid

Merve7878

Merhaba covid olduğumu öğrendim 2 tane kedim var onlara bulaşma durumu var mı . Covid 19 olsa bile kedilerim fip’e dönen covid ile bizdeki farklı değil mi

5 CEVAP

Çok geçmiş olsun. Ben covid olduğum dönem kedimle teması tamamen kesmedim tabii ki ama çok öpüp koklamadım da. Aslında insandan hayvana bulaş olmaz diyenler de var ama ben önlem almak istemiştim 🙏🙏

edadnmzr

Evet bizim koronamız ile kedilerin koronası farklı virüsler. Ondaki korona bize geçemez bizdeki de ona geçemez.

edadnmzr

Çok geçmiş olsun bu arada kısa zamanda atlatırsınız inşallah ❤️

Dobbyko

İki korona birbirinden farklı ama bizden onlara geçme ihtimali konusunda farklı veteriner hekimi görüşleri var. Bazıları geçer ama onlar bizim gibi gecirmiyorlar diyorken bazıları da hiçbir şekilde geçmez diyor. Fazla temas etmemeye çalışın kedilerinize. Çok geçmiş olsun, hemen geçip gitsin inşallah 🙏🏻

Merve7878

Çok teşekkür ederim🙏🏻☺️