Kedim Tezgaha Çıkmaya Başladı

Tunaninannesi

Yavruyken sahiplendiğimiz kedimizi tezgaha çıkmayacak şekilde yetiştirdik. Aylardır bizimle hiç bu konuda sıkıntı yaşamadık. Ama kısırlaştırdıktan sonra iştah artışından dolayı bizim yiyeceklerimizle çok ilgili olmaya başladı. İlk defa dün gördüm. Bugünde bir baktım tezgahta. Cidden eski haline nasıl geri döndürebilirim? Ev amerikan mutfak olunca sıkıntı yaşıyoruz. Nasıl vazgeçirebilirim bundan?

4 CEVAP

iremm66

Kediler meraklı hayvanlardır her ne kadar eğitirseniz eğitin meraklarına yenik düşebilirler bazen ve ayrıca yüksekte durmayı severler benimde kedim var ama sadece acıktığını belli etmek için çıkıyor eğer istemiyorsanız fısfıslı bir kutuya su koyun oraya cıktığı zaman uzaktan sıkın hoşlanmiyacağı için çıkmayı tercih etmeyevektir :)

Pollythelilly

Vazgeçirmek biraz zor oluyor maalesef.Her çıktığında inidiriyorum.Çıkmayı biraz azalttı benimki.Birde ilk başlarda sirke sulandırıp tezgahı siliyordum.Kokusunu sevmiyor diye iniyordu.

Pisipiisiicik

Bizimki tezgaha atladığında musluğu açıyorum sesi duyunca kaçıyo direk. Çıktığını görünce üstüne şöyle bir iki damla su serpin musluğu açıp iki üç kere yapınca böyle yapın etkisi olur belki benim kızımda işe yaradı :)

Palyaco

Fisfis içine su doldurup üstüne hafif sikin 10 sefer sonra cikmicak biz öyle vaz gecirdik