Tüy Dökümüne Yardım

hakanist34

erkek bir scotish fold sahiplendik ama aşırı tüy döküyor royal canın kitten kullanıyorum hiç değiştirmedik varmı öneri olan acaba

15 CEVAP

Palyaco

Royal kitten yerine royal british shorthair kitten mamasını kullanın hodon yağı ve glukozaminli royalden vazgeçmem diyorsanız tüy dökümünü o iyi geliyor

hakanist34

bulut derdim vazgeçmek olsaydı zaten bulaşmazdım hiç Ben sahiplenmeseydim,hangi barınakta ne durumlarda olucaktı. Ben burda tüy sorunumu minimalize etmeye çalışıyorum beni yargılama hakkı doğurmuyor bu durum sana,soruya cevap vermek yerine polemik yaratmanın bi anlamı yok bence ! yeni üye oldum buraya ve farkındaysan vazgeçme yolunu seçmemeden bilgi edinmeye çalışıyorum.

iremm66

advance mama kullanıyorum ve tüu dökümünude engelliyor 1 hafta da faydasını gördün ayrıca tüy destek maltı var "polo malt pasta" tüy dökümünü azaltıyor tavsiye ederim

NorthNight

Düzenli taramalısınız etrafa dağılması en aza iner. Ve biofeline plus b damladan biz çok ciddi fayda gördük, bu tarz bi tüy sağlığı destekleyici ürün alabilirsiniz.

hakanist34

teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı söylediğiniz şeyleri deniycem mutlaka tüy yüzünden vazgeçmek istemiyorum :((

Bulut☁️

Tüy yüzünden vazgeçecekseniz en başta sahiplenmemeliydiniz tüm yaratacağı sorunları göz önüne alıp kendinizi hazır hissettiğinizde sahiplenmelisiniz kediler açısından büyüm travma yaratıyor

Harin

Ben Acanaya geçtim bütçeniz yetiyor ise denemenizi öneririm çünkü geçer geçmez zayıf olan kedim kilo almaya ,tüyleri patlamaya ve az dökülmeye başladı

nefeskedi

Kediniz kaç aylık bilmiyorum ama belki bebeklik tüylerini atıyordur, kızgınlık dönemine geldiyse stresi tüy dökümünü arttırıyor olabilir, yeni sahiplendiyseniz ortam ve insan değişikliği stresi de döküyor olabilir. Sadece mama olmuyor sebep. Benim kedimin mesela veterinere gittiğimiz an ve dönüşünde 2-3 katına çıkar dökülmesi ama orada görseniz dünyanın en uslu kedisi sanırsınız, tepkisi tüy dökme şeklinde oluyor. Mama değişimini de 2-3 haftaya yayın yapacaksanız

bobby34

merhaba mamanın içeriğinde balık olursa eğer bu deri ve tüy sağlığına iyi geliyor onun dışında royal canin british shortair maması var onu kullanabilirsiniz ayrıca günlük olarak bebeğinizin tüylerini tarayın tüy dökümünü azaltıyor :)

bobby34

Royal Canin Hair&Skin Hassas Tüylü Kedi maması da tüy dökümünü azaltıyor şuan petlebi de indirim de

Minigimmm

Merhabalar,
Bizde yoğun tüy dökümü problemi yaşıyorduk. Bunun önüne mama değişikliği yaparak ve vitamin kullanarak geçtik. Her mama her kediye yaramıyor biraz deneme yanılma yoluyla bulunabiliyor ama virbac markasinin mamasini tavsiye ederim. Hekimimizde kedilere yaradığını, markanin iyi iş çıkardığını soylemisti ama ben emin değildim en son çare olarak gittim aldim gerçekten mama iyi geldi miniğe. Kilo aldirdi tüyünü toparladi, dışkının koku ve kıvamını düzenledi. Bizde işe yaradi minik severekte yiyor mamasını. Bu markayi deneyin derim. Tabi mama dışında, içerisinde tüyü destekleyecek biyotin çinko zinc omega yağlari olan takviyeler vermek gerekiyor. Bütçe sorunum yok diyorsaniz vetexpert markasının vetoskin ürününü tavsiye ederim kalitelidir. Onun dışında biz biofelinenin tuy damlasini kullaniyoruz ve gozle gorulur derecede azalma farkettik. İnstagramdan biofeline markasına bakip inceleyebilirsiniz. Balik yağıda mutamin ve biofeline markalarini tercih edebilirsiniz. Omega 3 6 yağlari iyi geliyor tüy dökümüne. Ve tabiki son olarak kedinizi taramak çok önemli. Hekimimiz bizede demişti özellikle mevsim geçişlerinde üzerindeki kirilmaya hazir olan tüyleri almak lazim ki tüyünü çabuk yenilesin ve etrafa dökülmesin. 5 gun üst üste taradiktan sonra rutin düzene geçip haftada bir kere furminatör ile 2 3 kerede eldiven veya tarak ile geçerseniz üstünden baya azalir.

Kediniz kac aylik bilmiyorum ama kizginlik dönemine girmişse stresten de çok tüy döküyorlar.

https://tr.virbac.com/products/petfood/yavru-kedi-mamas

Mamayı yalnızca kliniklerden temin edebilirsiniz.

hakanist34

bana mama değiştirmeyin dedi benden önceki sahibi sağlık olarak hiç bi sorunu yok aşırı oyuncu bütçe konusunda sorunum yok eğer bu bahsettiğiniz mama iyi gelir diyorsanız onu alırım royal canın kitten 2 paket sipariş etmiştim vermeyin diyorsunuz doğrumu anladım ? amacım sıfır tüy değil illaki dökülür ama genelde siyah giydiğim için kedide beyaz olduğu için her sabah rulo ile tüy temizliği yapıyorum kedi kendini bu kadar temizlemiyor :)

Mehparee

Benim kedimde yavru olmasına rağmen tüy döküyordu sanabella kitten mamaya geçtik ve tüy dökümü azaldı hiç yok diyebilirim onun dışında ek olarak biotin verebilirsiniz.

Mehparee

Benim kedimde yavru olmasına rağmen tüy döküyordu sanabella kitten mamaya geçtik ve tüy dökümü azaldı hiç yok diyebilirim onun dışında ek olarak biotin verebilirsiniz.

Bulut☁️

hakanist34 Sizi yargılamıyorum ve evet barınaktan kurtararak iyi bir şey yapmışsınız hayatı kurtulmuş yavrunun sadece yazdığınız yanıttan anladığım kadarıyla eğer tüy sorununa bir çare bulamazsanız vazgeçeceğim gibi bir şey anlaşıyor ve bu sıralar sokağa atılan kediler çok fazla olduğu için böyle anlamam normal benim hatam sanırım kusura bakmayın