Kedim Çiş Yapamıyor

z-liyya

Kedim dünden beri kumu kazıyor sanki çişini yapıyor ama bişey yok hatta dün kontrol ettim bekledim basında bekledi bekledi sonra kalktı baktım 2-3 damla bısı yaptı normalde boyle yapmazdı ve gecelerı cok miyavlıuor arastırdım sanırım kum veya kristal oldu idrarında ,kendisi erkek 4 yaşında🥲 zaten şaşardım sorun cıkmasa ... sizinde basınıza geldı mi? Hafta sonu oldugudnan bısey yapamıyorum pazartesi goturucem ;( ameliytnmı yoksa baska tedavımı olur sizce ? Birde mama olarak prochoise karidesli olanı 1 aydır kullqnıyorum acaba ondan mı oldu ? Bilmıyorum

5 CEVAP

Lavinia17

Merhaba kendi kedimin yaşadıklarına bakarak tikaniklik olmuş olabilir diyebilirim.
Kristallenme ve tikaniklik vardi kedimde sonda ile tikanikliga çözüm bulundu.
Biz özel klinik ve hayvan hastanesine gittik ameliyat en son çözüm ilk önce kese yikama ve sonda tedavisi uygulanuyor diye biliyorum geçmiş olsun

Busraskanli

Merhaba çok geçmiş olsun🙏 böbreklerinde sorun yaşanmadan veterinere gitmeniz gerekiyor:( ben de vefat eden kedimde bu durumu yaşadım anlattığınıza göre sonda takılması gerek.

Lavinia17

kedime 4 gün sabah-akşam şeklinde takılmıştı tıkanıklığı açıyor böylelikler idrar yapabiliyor.
bu durum kediden kediye göre değişebilir

z-liyya

Teşekkür ederim 🙏🏼 bugun yıne takip edicem umarım yapar azda olsa

z-liyya

Az önce kontrol ettim azda olsa yaptı çişini , peki sonda işlemi naısl oluyor? Ve kaç gün sürüyor 🥺