Kedilerde Baba Ve Yavru Çiftleşmesi

Emirckr

Baba kedimiz ve yavrularıyla durum bugüne kadar çok iyi gidiyordu fakat bugün itibariyle babaları hem erkek yavruyla hem dişi yavruyla çiftleşme isteğinde bulunuyor sürekli peşlerinde ve rahatça yakalıyor bizler engellemeye çalışsakta kafaya takmış durumda bağırıyor sürekli
Baba 1.5 yaşında yavrular ise yeni 5 aylık oldular bildiğim kadarıyla baba ve yavrusunun çiftleşmesi genetik kusur açısından sakıncalı birde üstüne dişinin henüz küçük olması problem yaratır mı?
Belki boyut farkından dolayı çiftleşmeyi başaramayabilir ama sürekli boyunlarını ısırması üstlerinde baskı yaratması bel kırığıyla beraber felce kadar yol açıyor diyenler var bende bu saatte endişelendim
Mümkün mertebe bizler engel olmaya çalışacağız ama yine de acilen bir yorum veya tavsiye bekliyorum teşekkürler

10 CEVAP

NorthNight

Kısırlaştırın lütfen, nereye kadar siz engel olabilirsiniz ki.

gulsump

cevap çok basit kısırlaştırın, engelleyemezsiniz.

Gimlihanim

Kısırlaştırma şart artık bir yere kadar engel olabilirsiniz. Erkek kedinizi acilen kısırlaştırmanızı tavsiye ederim. Evdeki kedilerinizi de kızgınlığa girmeden, veteriner uygun gördüğünde kısırlaştırın. Yoksa onlar da çiftleşebilir.

Pisipiisiicik

Kedilerde o benim akrabam çoluğum çocuğum kardeşim diye bi düşünce yok maalesef kısırlaştırsanız iyi olur :)

Warriorsans

Bahçeye çıkıp istediği kediyle çiftleşebiliyor demişsiniz. Sonrasında anne kediye doğru bakımı ve bebeklere yuvarlandırma işlemini sağladığınız mı? Sokakta bu kadar can açlıktan sefaletten ölüyorken lütfen yeni yavru üretmeyin. Zaten evdeki yavru için şuan tam bir tehtid. LÜTFEN KISIRLAŞTIRIN

Emirckr

Evet sanırım artık kısırlaştırma şart
Kedimiz bahçeye de istediği zaman çıkabilip diğer dişilerle etkileşim halinde olduğu için şu ana kadar bunu pek düşünmedik ama şu aşamada bizim engelleme şansımız zor sonuçta içgüdüsel bir durum
Haliyle kısırlaştırmamız şart gibi duruyor çünkü şu dönemi engelleyip atlattık desek bile bu hayvan tekrar aynı hale gelecek ki baba ve yavrusunun çiftleşmesi çok sakıncalı deniyor neyse teşekkür ediyorum benimde artık tek çare aklıma bu gelmişti ama başka yolu da yok zaten düşündüğümüzde

Phoenix3

Engel olamazsınız. Ya kedinizi kısırlaştırın ya da dişi yavruyu sahiplendirin.

Palyaco

En güzeli kisirlastirin devamlı peşinde sizde rahatsız olursunuz yavrulari ayri yerde tutun bir süre

huqi

çok korkunç bir soru. Kedinizi kısırlaştırmamışsınız bahçeye bırakıyorsunuz peki bahçedeki kedilerin yavrularına da bakıyor musunuz? Sokaktaki erkek kediler yetmiyormuş gibi birde ev kedilerinden çekiyor dişi kediler. Ben mahallemdeki kediler rahat etsin diye kısırlaştırıyorum bazı insanlarda kedisini kısırlaştırmayıp sokağa salıyor🤦‍♀️

SVL21

Evet en mantıklısı kısırlaştırmak