Kedim Sevdirmeyip Saldırganlaştı

XxBulut

arkadaşlar bayramın 1. ve 2. günü anneannemlerde kalmamız gerekiyordu evde tek duramaz diye kum kabıyla kedimi de götürdüm.orada biraz korkuyordu ben de başından ayrılmıyordum.ve orada normalden çok fazla uyudu.Sonra eve getirdik uykusu eski haline döndü ama şimdi göbüşünü açıp sevdirmiyor çok saldırgan değil ama sevmeye çalışırken ısırıyor sizce güvenmiyor mu artık eskisi gibi lütfen yardım edin

6 CEVAP

dollfacepersian

Tilla_cutest
Hayvan kendini sevdirmek istemiyor diye kızıp ceza vermek çok saçma ve hiç hoş değil bence. O bir canlı istemediği halde sürekli sevip elleyemeye kimsenin hakkı yok.
Forum Sahibi
Büyük ihtimalle ortam değişimi nedeniyle strese girmiş,benim kedim de veteriner dönüşü kendini sevdirmek istemiyor. Biraz zaman verin,rahatlayıp eski haline döneceğini düşünüyorum.
Birde mümkün olduğunca kedinizin ortamını değiştirmeyin,alancı varlıklar oldukları için kendi alanlarının dışında çok stres yaşıyorlar. Kedinizi 2-3 günlük gideceğiniz zaman yeteri kadar kum kabı ve mama ile yalnız bırakabilirsiniz. Daha uzun gideceğiniz zaman bir yakınınızdan her gün gelip mamasını,suyunu tazelemesini ve onu kontrol edip ilgilenmesini rica edebilirsiniz. Gittiğiniz yere götürmek veya birine bırakmak en son tercihler olmalı bence

evinden başka bir yere gittiği için şuan böyle yapıyor olabilir. bence bir iki güne kalmadan eski haline döner. onunla oyunlar oynayın daha fazla.

XxBulut

kimse cevap vermicek mi :(

Şımarmış olabilir kızdığınızı belli edin hafif cezalar verin muhakkak anlayacaktır

XxBulut

teşekkürler hepinize umarım hemen düzelir :(

Dingil

Belkide çiftleşme dönemindedir