İki Farklı Cinste Kedinin Aynı Evde Büyümesi

Marsbebek

Merhaba 3'5 aylık erkek bi kedim var. Dişi bir kedi arkadaş edindirmek istiyorum yanına. Ama çiftleştirmeyi dusunmuyorum. Kontrollü bir şekilde olucak. Bu süreç nasıl olur sizce avantaj ve dezavantajları nelerdir

7 CEVAP

gulsump

Kısırlaştırmayı düşünmüyorsanız iki kedi beslemeyi bırakın bir kedi beslemek bile çok zor, o hayvanlara da zarar veriyorsunuz kendinize de. Üstelik dişi ve erkek kediyi kısırlaştırmayıp aynı ortamda nasıl bakmayı düşünüyorsunuz? Aklınız mantığınız alıyor mu

Marsbebek

Düzeltme*
Kısırlaştırmayı dusunmuyorum.

Harin

Amacınız çiftleştirmekse olur tabikide ama siz çekersiniz . Kokan idrar ,erkek kedide her kızgınlıkta vahşileşme. ,Ama amacınız bu değilse şaka gibi derim çünkü büyüyünce birbirlerine arkadaş gözüyle bakmayacaklar. O yüzden iki farklı cins olacaksa kısırlaştırma şart .( Aslında kısırlaştırma her durumda gerekli bence . En basit örneğiyle şöyle açıklayayım hani misafirliğe giderizde evin kapısından adımımızı atar atmaz çok ağır bir kedi kokusuyla karşılaşıp kedi var değil mi sizin evde deriz ya ha o olay kısır olmayan kediden kaynaklanmaktadır. Özellikle kısır olmayan erkek kedinin testisleri dolunca akıtmaya başlar buda eşyalarda koku yapiyor . Kısır olmayan kedi = ev kokusu)

Mltm11

Siz şaka mısınız az önce ki sorunuza arkadaşlar kısırlaştırır dediği için birisi yorumlarda onlara laf atıp tutmuş (yorumlar kaldırılmış) siz olduğunuz o kadar belliki kendi hesabınızdan yazamayacak kadar korkakmısınız bu kadar düşmenin lüzmü yok

Lils

Eğer kısırlaştırmazsanız. Senede en az 1 kere doğurur ve ortalama 4 yavrusu olur. O kadar kediyi ne yapmayı düşünüyorsunuz

Lils

Eğer kısırlaştırmazsanız. Senede en az 1 kere doğurur ve ortalama 4 yavrusu olur. O kadar kediyi ne yapmayı düşünüyorsunuz

NorthNight

Eğer kısırlaştırmayı düşünmüyorsanız. Evdeki erkek ve dişi kedinin arkadaşlık kurması mümkün değil, sizin bunu kontrol altında tutmanızda mümkün değil. Kızgınlıkta 2 kediyi geçtim bir kedi bile oldukça zorlayıcı oluyor. Her yıl 5-10 yavrunun sorumluluğu bakımı sağlık masraflarıda cabası.