Kedim Ve Tuvalet Kabi Konusu

Dumanx

Oncelikle herkese merhaba ben ilk kez kedi sahiplendim 3 gundur bizimle vetenirele goturdugumde kedimde cok hasta oldugunu soyledi bobrek buyumesi oldugunu soyledi ve cok zayif isallide var tuvalet egitimi var ama lakin her yere kakasini yapiyor cani istersr gidiyor kuma yapiyor bu acaba hasta oldugu icin mi yapiyor bilemedim acikcasi ve uzuluyorum cokk ben ne etmem lazim bilemedim yardimlarinizi bekliyorum ... tesekkurler.

8 CEVAP

edadnmzr

İshal olduğu için olabilir stresten yapıyor da olabilir henüz 3 gün olmuş size alışması ve hastalığı derken iyice stres olmuş olabilir. İshali çok sıvıysa tutamıyor da olabilir. Bir sürü sebebi var aslında. Veterinerinize bu durumu danışın bence daha detaylı bilgi verir neden yaptığına. Geçmiş olsun umarım bir an önce iyileşir yavrunuz ❤️

Dumanx

Aslinda veterinere danistim kedi her yere yapar dedi kediler boyle olur dedi ishali cok sivi degil boza kivaminda ilaclara baslandik ama ben kedime nasil davranacagima bilmiyorum belliki halsiz devamli yanliz kalacagi yerlere gidiyor acaba kac gune iyiesir butun aile cocugumuzun gozunun icine bakiyoruz .. .

Dumanx

Aslinda veterinere danistim kedi her yere yapar dedi kediler boyle olur dedi ishali cok sivi degil boza kivaminda ilaclara baslandik ama ben kedime nasil davranacagima bilmiyorum belliki halsiz devamli yanliz kalacagi yerlere gidiyor acaba kac gune iyiesir butun aile cocugumuzun gozunun icine bakiyoruz .. .

Mustafa245

Hocam bence stresten yapıyordur diye düşünüyorum. Kedimde ishal olmuştu fakat kumuna yapıyordu ishal olduğu için biraz kum kabının dışında çıkıyordu fakat çoğunluğu kum kabının içinde oluyordu.

SVL21

Geçmiş olsun allah acil şifalar versin 💐

Dumanx

Cok tesekkur ederim cok saglun ben sadece heryere kakasini yapinca endiselendim hali , parke neresi gelirse ya stresten yada hastaliktanmi diye dusudum sizin basinizdan gecmistir bakanlar daha iyi bilir diye size danismak istedim cevaplariniz icin tesekkur ederim.

edadnmzr

Yalnız kalacağı yerlere gitmesi saklanması çok normal daha çok yeni size alışacaktır zamanla merak etmeyin çok üstüne düşmeyin daha fazla stres olmasın alışana kadar. Veterinerin kedi her yere yapar böyledir demesini anlayamadım. Kediler çok temiz hayvanlardır kuma yaparlar başka yerlere yapıyorsa sebebi vardır az önce anlattığım gibi. Geçiştirmiş gibime geldi. Eğer ishali düzeldikten sonra hala başka yerlere yapmaya devam ederse ya da ishali geçmezse veterinerinizi değiştirin bence 🙏

NorthNight

Ortam değişikliğinden dolayı strese girmiş olabilir. İshalide etkiliyordur. Bi süre eve alışınca ve ishali geçtikten sonra devam ederse başka bir veterinere danışın farklı bi sorunu olabilir.