Köpeğim Tasma Takmayı Sevmiyor

Nhnnn

Tasma takmaya çalıştığımda çok zorlanıyorum sürekli kaçmaya çalışıyor takınca yerinde oturuyor hareket etmemek için çabalıyor ve bu yeni başlayan bir olay daha önce yoktu boyun tasması yerine acaba göğüs tasması kullansam düzelir mi?

8 CEVAP

Kesinlikle göğüs takması kullan senin baştan boyun tasması kullanman hata.
Boyun tasmaları hayvanın nefesini keser, zor nefes almasına yok açar.
Kesinlikle hemen bir tane göğüs tasması al.

eren

göğüs tasmasını tavsiye ederim bende ayrıca onu da sevmez ise tasmayı takmayı başardıktan sonra mama verip ödüllendirebilirsiniz

Nhnnn

teşekkürler aldım göğüs tasması daha az sorun yaşıyoruz ama düzelme eğiiliminde

kemall

tasmanın bir yerinde hayvanı rahatsız eden bir şey olabilir veya çok sıkıdır bunlara dikkat etmek gerek

Askusum

Tasma onu rahatsız ediyor olabilir yada tasmayı sıkı olmuş dur ama zamanla alışır

Senaaaaaaaa

Hayvanların boyun tasmaları zararlı değil hatta Goldenlarda gezdirirken bile boyun tasması kullanmayı öneriyorlar

Cotontzu_Siri

Soru tarihine bakım lütfen (!)

Cotontzu_Siri

bakın*