Karma Aşısı Hakkında

bobby34

merhaba kedim 2 ay önce karma1 aşısı oldu karma 2 aşısını daha yaptıramadım maddi sebeplerden dolayı veteriner karma 1 yapıldıktan 15 gün sonra karma 2 için gelin demişti şimdi aradan 2 ay geçti birşey olur mu eğer olmuyorsa karma 2 için gidicem veterinere

5 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,
Neredeyse bizim için de böyle bir durum söz konusuydu geçen ay. Normalde Karma-1 ile Karma-2 arasında en fazla 21 günlük ya da -bazı veterinerlere göre de- 1 aylık bir süre geçebilir. 1 ayı geçtikten sonra malesef Karma-2 gelse de vurulamıyor, Karma-1'i tekrar vurmak zorunda kalıyorlar. Bize Özel İzmir Hayvan Hastanesi'nde söylenen buydu. Ben de kedimin Karma-1'inin üstünden 24 gün geçtikten sonra sözü geçen hastanede bulabildim sadece. Biraz daha gecikseydik ya da 1 ayı geçirmiş olsaydık, Karma-1'i yeniden vurulacaktı. O gün de bize bu aşının Türkiye'deki hayvan hastanelerinde bulunduğu, sadece bağımsız veteriner kliniklerde olmadığı söylendi.

Eğer bulunduğunuz şehirde hayvan hastanesi varsa buraya bir müracaat edin lütfen. Çok büyük ihtimalle Karma-1 aşınızı yeniden vuracaklar :/

Dipnot: Sözü geçen maximum 1 aylık süre Karma aşıyı ilk kez vurulacak olan kediler için geçerli. Onların iki dozları arasında geçen süre maximum 1 ay olmalı. Bu aşıyı 2. defa ve üzeri vurulacakların vücutları ilk kez vurulacaklara göre nisbeten bağışıklık kazanmış olduğundan sürelerinin gecikmesinin (ilk kez vurulacaklara nazaran) bir mahzuru bulunmamakta.

edadnmzr

Yapılabilir diye düşünüyorum

simbakedi

aralarına zaman girince ilkinin tekrarlanması gerekiyor die biliyorum

duman_cat_world

Merhaba az önce bir arkadaş daha karma aşıyla ilgili başlık açtı cevap yazdım ben de, bakabilirsiniz☺️

bobby34

@duman_cat_world hemen bakıyorum teşekkürler ❤️