Kedim Hep Tepelerde

syuhel

Kedim hep böyle dolap üstü gibi yüksek yerlere çıkıyor. Ordan bizi izliyo yada uyuyo. Su an 10 aylık. Daha küçükken bu kadar tepelere çıkmazdı ama şimdi sürekli çıkıyor gibi. Onla kimse oynamaz ise oralarda genellikle. Bu normal mi? Bizden sıkılma gibi bir durumu var mıdır ki

5 CEVAP

bademk

Kediler yüksek yerleri sever benim kedim de çıkıyor dolaplara bizi izliyor ordan normal

putmeinatrance

Kediler meraklı canlılardır ve yeni yerler keşfetmeye bayılırlar yüksek yerleri tercih etmelerinin temel sebebi vahşi atalarıdır kendilerini daha güvende hissettikleri için yüksek yerlerde olmayı tercih ederler endişelenecek bir durum yok gayet normal bu durum

bobby34

kediler yüksek yerlere çıkmayı severler bizimki mutfak dolaplarının üstüne bile çıkıyor

Mustafa245

Kediler içgüdüsel olarak yüksekte olmayı severler çünkü yüksekte ise gelecek tehlikelere daha önceden görürler. Evimde kendi kedilerim için duvarlara basamaklar koydum basamaklar yardımı çıkıyorlar.

cat_expert

Gayet normal bir kedi davranışı.

Şimdiye kadar böyle bir şey yapmaması yapmayacağı anlamına gelmez, kediler daima keşfetmeyi seven canlılardır yeni yerler keşfetmiş ve buralara çıkmaya başlamış.