Acana-Orijen'e Alternatif Mama? Natures Variety?

Poncimin

Alternatif Mama Arayışı:

Orijen'in Cat&Kitten kedi mamasını kullanıyoruz, bundan öncesinde de Acana'nın neredeyse tüm üst serisini kullanmıştık. Acana ve Orijen ile memnunuz. Yalnız son gelen zamlar yüzünden fiyatı artmaya başladı, yeni yıl ile birlikte daha da artacak. Orijen Cat&Kitten mamasına yeni geçtik sayılır, bu mama birkaç ay daha bize yeter, maması bitmeye yakın uyguna bulursam yine Orijen veya Acana almayı düşünüyorum ama uygun fiyata bulamazsam diye alternatif bir mama da bakıyorum. Büyük boy alınca daha uyguna geliyor mamalar ama bir anda 600-700 TL veremiyorum, 1.5 - 2 kg şeklinde mama alıyorum. Üstelik bu şekilde alarak mamaları dönüşümlü kullanıyorum. 2 kilogram civarı için 270-280 TL olabilir. 270-280 TL de sınırda, biraz zorluyor bütçeyi. N&D düşünmüyorum, N&D için genel söylenen uzun vadede sorun yaratan bir mama olduğu. Başka öneri varsa alabilirim..

Nature's Variety mamaları?:

Nature's Variety mamalar aklıma geldi. Öncesinde True Instinct diye biliyordunuz büyük ihtimal ama 2021 yılı ile içerik ve paket güncellendi, yeni mamaları bu. Selected ve Original serileri var. Original olan bazı mamaları tahıl içeriyor, daha az et içeriği var. Selected daha yüksek et içerikli ve tahılsız. True Instinct serisinde High Meat mamaları vardı, ona eşdeğer gibi. Kedim yetişkin kısır değil, somonlu maması var bu seride. Türkiye distribütörü kim bilmiyorum ama kedi mamaları stokları hep tükenmiş. İçeriği Orijen ve Acana'ya göre çoook sade, ama buradan birkaç kişi görmüştüm, memnun kalmışlardı sanki. Fiyatına değer mi ki? Yeni Nature's Variety mamaları kullanan oldu mu? Kullanmayıp zamanında True Instinct kullanmış olanlar da ayrıca fikirlerini belirtebilir. Memnun kaldınız mı? Sizin yorumlarınızı da merak ediyorum. Tek aklıma takılan nokta nem içeriği, sodyum, magnezyum, fosfor, kalsiyum gibi değerleri sitesinde vs. belirtilmemiş. İçerik resimde mevcut.

21 CEVAP

Poncimin

@teddybal

Kendilerine yazdım şuan yarın veya birkaç güne geri dönüş yaparlar. Selected serisinden Norveç somonlu mamasını almayı düşünüyordum, çünkü Selected serisinde yetişkin, kısır olmayan kediler için tek o maması var. Onun analiz değerlerini sordum. Yalnız Türkiyede göremedim şuan için. Original tahıl içeren serisinde tavuklu yetişkin maması türkiyede var, tahıllı pek almak istemiyorum ama olur da Selected Norveç bulamazsam diye onu da sordum. Merak edenler olur diye dediğiniz gibi Selected serisinden kısır mamasının da analiz değerlerini sordum. Gelen cevabı yazarım buraya.

Dediğiniz mamalar da bildiğim mamalar, Naturea aslında içerik sade olsa da et oranı iyi. Sadece protein oranı %32 biraz daha yüksek olabilirdi. Taste of the Wild fena değil, içerikte et unu gibi ibareler var ama adını çok duymuştum. Şuan için Nature's Variety deneyeceğim gibi duruyor ama dediğiniz mamaları da düşüneceğim, teşekkürler :)

Poncimin

Kendilerine mail atmıştım bugün cevap geldi. Diğer firmalara göre biraz daha resmi işliyor sanırım :D Orijen'e de mail atmıştım bir kere, direkt geri dönüş yapmışlardı. Nature's Variety'de ise mail atınca sıra numarası verdiler. Ertesi gün müşteri hizmetlerinden geri dönüş yaptılar, ülke belirtmem gerektiğini de söylediler. Sonrasında sorunuzu veteriner uzmanlarımıza ilettik biraz zaman alabilir denildi, 7 gün sonra yanıt geldi. Merak edenler için paylaşıyorum.

Selected Somonlu, Original Tavuklu ve Selected Kısırlaştırılmış Tavuklu mamalarının kalsiyum, fosfor, magnezyum, sodyum gibi analiz değerlerini öğrenmek istediğimi yazmıştım. Gelen yanıtta sadece sodyum ve potasyum değerlerini paylaştılar, diğer değerleri vermediler. Diğer değerler paket üzerinde yazıyor mu hiçbir fikrim yok. Yeni paketiyle Nature's Variety kullanmış olanlar söylerse iyi olur. Sitesinde kalsiyum, magnezyum, fosfor gibi değerleri yazmıyor. Son gelen yanıt şu şekilde:

"Sabrınız için teşekkür ederiz.

Kediler için Nature's Variety mamamızla ilgili talep ettiğiniz bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

Yetişkin Seçilmiş Norveç Somonu:
Sodyum 0,51%, Potasyum 0,80%

Yetişkin Orijinal Tavuk:
Sodyum 0,71%, Potasyum 0,83%

Seçilmiş Sterilize Tavuk:
Sodyum 0,70%, Potasyum 1,18%

Umarız bu bilgiler yardımcı olmuştur. Size Mutlu Noeller ve Mutlu Tatiller dilemek için bir dakikanızı ayırmak istiyoruz. Başka sorularınız varsa, müşteri hizmetleri formumuz aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Saygılarımla,"

Poncimin

@simbakedi

Veteriner mamaları konusunda başarılı buluyorum. Etkili mamaları var. Bunun dışında normal kediler için de dediğiniz gibi mama çeşitleri var. Yetişkin, yavru, kısır gibi. Veterinerde satılıyor, içerik olarak pek üst kalite değil bana göre, şuan almayı düşünmedim ama değerlendirilebilir ileride. Öneriniz için teşekkür ederim.

thor_agg

:) :) :)

Poncimin

(Güncelleme) Değerleri yarım paylaşmışlardı, tam bir şekilde değerleri burada paylaşmak için durumu kendilerine ilettim. Müşteri hizmetleri gerçekten ilgili, yardımcı oluyorlar. Son attıkları mesajdan sonra kalsiyum, magnezyum, fosfor değerlerini paylaşmamışsınız, paylaşsanız iyi olurdu dedim, bir de mamaların besleme şeması internet sitelerinde yok, sitenize eklerseniz iyi olabilir diye söyledim. Hemen bugün geri dönüş yaptılar. Bilgileri eksik gönderebilmişler, öyle söylediler. Nature's Variety almayı düşünenler varsa ve bu konuya bakarlarsa diye değerleri paylaşıyorum. Öncesinde yarım paylaşmıştım, şimdi "tam halini" paylaşıyorum. Gelen yanıt ve mamaların tam analizleri bu şekilde: (Nature's Variety mamaya geçersem bu tarz güncellemeler şeklinde, ayrıca deneyimlerimi sizlere yazarım...)

"Sabrınız için teşekkür ederiz ve istenen tüm verileri göndermediğimiz için özür dileriz. Kediler için Nature's Variety mamamızla ilgili talep ettiğiniz tüm bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

[Yetişkin Selected Norveç Somonu]

Sodyum: 0,51%
Potasyum: 0,80%
Kalsiyum: 1,30%
Fosfor: 0,90%
Magnezyum: 0,09%

[Yetişkin Original Tavuk]

Sodyum: %0,71
Potasyum: %0,83
Kalsiyum: 1,40%
Fosfor: 1,10%
Magnezyum: 0,10%

[Selected Sterilize Tavuk]

Sodyum: %0,70
Potasyum: %1,18
Kalsiyum: 1,20%
Fosfor: 1%
Magnezyum: 0,11%

Ürünlerimizin üzerindeki etiketler, yasal olarak gerekli tüm unsurları içerirken, beslenme bilgisi gerekiyorsa, bu departman ilgili sorularınızı yanıtlamaktan sorumludur.

Besleme bilgilerine gelince, bu bilgiler paketlerimizin üzerine basılmıştır, ancak önerilerinizi bize iletmekle ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. İlerleyen zamanlarda dikkate almaları için ilgili departmana ileteceğiz.

Başka sorularınız varsa, lütfen tüketici bakım hizmeti formumuz aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Saygılarımla"

sapiensasil

Ben bu mamayı 1 senedir kullanıyorum hekimimiz tavsiye etmişti sonrasında içeriği benim de içime sindi. Benim kedim biraz obezdi ancak bu mama ile kilo verdi çünkü az bir miktar ile doymasını sağlıyor natures varierty. Yani gramaja göre verilirse kısır kedilere kilo aldırmayabilir. Maalesef biala markalar kedime kilo aldırmıştı gramaja göre yemesine rağmen. Rotasyonunuza mutlaka ekleyin. Tek sıkıntı düşük tahıllı tavuklu kısır seçeneği yok. Tahılsız ve adult tavuklu çeşitleri var.