Köpeğimin Çevre İle Olan Etkileşim Problemi

ufukfirtina

Merhabalar,

3 yaşında bir dişi American Cocker Spaniel sahibiyim. Öncelikle sorunumuz köpeğimi dışarı çıkarttığımda çevredeki insanlara çok havlıyor ve haliyle insanları ürkütüyor. Hatta eve gelen misafirleri bile kabullenmiyor sürekli havlayarak çok gürültü yapıyor dolayısı ile evde misafir olduğunda serbest bırakamıyoruz. Aslında küçüklüğü biraz hastalıklarla geçtiği için asosyal yetişti. Köpeğimizi aldığımızda çok bakımsız ve hasta haldeydi. Uzun süre evde tedavi ettirdik ve dışarı çok çıkartmadık. Belki bunun nedenlerinden birisi budur ve diğer nedenlerden biride aşırı kıskanç olması da olabilir ama bu durum bizi bazen zor durumlarda bırakabiliyor. Mesela park ve bahçelerde serbest bırakamıyorum.

Bu saatten sonra bu konuda bir eğitim vermem yada bu durumun önüne geçmem mümkün müdür? Yol gösterebilecek arkadaşlar var mıdır?

İyi günler dilerim.

2 CEVAP

ByMax

Acilen sosyalleştirmelisiniz asosyal olmasında kaynaklanıyor bunlar dışarıdaki insanlarla ve misafirlerle ve diğer köpeklerle iletişime geçmesine izin verin yapamıyorsanız bir profesyonel eğitim uzmanına danışın kral köpek ailesini öneririm

dollfacepersian

Bence bu saatten sonra profesyonel yardım almanızın daha doğru olur. Bu konuda Kral köpek Ailesi'ni önerebilirim. Bu işi köpek aşkıyla,pozitif olarak yapan insanlar. İsterseniz şuradan iletişime geçebilirsiniz http://www.kralailesi.com/iletisim/