Kısırlaştırma Hakkında

bobby34

merhaba kedimi yakında kısırlaştıracağım fakat bazı sorularım var kedileri kısırlaştırmadan önce aşıların hepsinin yapılması mı gerekir yani böyle daha mı sağlıklıdır kedi için ve kısırlaştırmadan önce kan tahlili yapılması mı gerekiyor ve ücreti ne kadar

6 CEVAP

orhdoner

Merhaba ücretler il ilçeye göre değişiyor ben geçen sene dişi kedimi kan tahlili gaz anestezi ve estetik dikiş yaptırdım 1000 TL toplam ücret verdim. Öncesinde kan tahlili yaptırın ne olur ne olmaz saglık sorunu varsa ortaya çıkar daha iyi olur. Aşı konusunda da mecbur değilsiniz öncesinde yaptırmaya daha sonra da yaptırabilirsiniz. Ameliyattan bir iki hasta önce bağışıklık sistemini güçlendirici takviyeler kullanırsanız daha iyi olur imuneks gibi örneğin gene hekiminize danışırsınız kolaylıklar diliyorum 🙏🥰

Aliye87

Merhabalar,
Aşı ve ameliyat birbirinden farklı durumlar. Sokaklarda aşısız olup kısırlaştırılan birçok kedi var. Aşı veya ameliyattan herhangi birini durumunuza göre daha öne çekebilirsiniz. Eğer kızgınlığa yakınlarda girecek gibiyse aşı takvimini uygulamak kızgınlığa her an girmesi muhtemel olan kedinizin ameliyatınızı geciktirebilir. Böyle bir durumda ameliyatı öne alıp, aşıları ise sonraya bırakmanız yerinde olacaktır.
Hakkınızda hayırlısı olsun, şimdiden geçmiş olsun.

simbakedi

İSTANBUL GAYRETTEPE ŞEKERCİ VETEERİNER KLİNİĞİNDE 650YE YAPTIRMIŞTIM BEN ERKEK KEDİMİ. GAZ ANESTEZİ, KAN TAHLİLİ VE DİKİŞSİZ AMELİYAT DAHİL. KAN TAHLİLİ ÇOK ÖNEMLİ

bobby34

teşekkürler cevaplar için ❤️❤️❤️

Kısırlaştırma ücreti dişi ve erkek kedilerde de farklılık gösteriyor diye biliyorum . Dişi 650 erkek 450 tl. Kan tahlili zorunlu değil ancak mühim. Kan tatlilide yerine göre değişmekle beraber ortalama 300 liraydı. Ama fiyatlar bulunduğunuz şehire göre değişir. Aşılar ile ameliyatı peşpeşe yaptırmak önerilmiyor çünkü aşı da ameliyatta bağışıklığı düşürüyor.

bloodyluxury

Merhaba,

Ben de yakın zamanda kısırlaştırma ücretlerini sormuştum. İllere göre değişiklik gösterebilir. Erkek kedi kısırlaştırma Kocaeli'de sorduğumda ortalama 450-500 lira. Kan tahlili için ayrıca ücret ödüyorsunuz. 150 lira olarak belirtildiği de oldu 450 lira da. Tahlil yaptırmanız bence iyi olur.

Geçmiş olsun, selamlar.