Kuru Mama Rotasyon

Lavinia17

Kuru mamada rotasyon yapanlar kaç ayda bir rotasyon yapiyor ya da kedisi kaç kg mama yedikten sonra yeni mamaya geçiyor?

14 CEVAP

orhdoner

Merhaba ben 3 ayda bir rotasyonlu kullanıyorum Nd kinoa, acana indoor ve obivan selection olarak gidiyorum.

Palyaco

8 aydır aynı mamadan kullanıyorum exclusion ara sıra bozita indor karıştırıyorum

Dobbyko

Merhabalar, sahiplendigimizde proplan kullandık 4 aylıkken acana kitten a geçtik. 8 aylık olduğunda kisirlastirdim şimdi acana indoor entreeye geçiyoruz yaklaşık 4-5 ay sonra mama stogumuz bitecek Allah izin verirse o zaman nd kinoaya geçmeyi düşünüyorum. Yani ortalama 4 ay gibi bir süre sonra mama değişikliği yapmışım farkında olmadan 😁 ama dusunseydim de 4 5 ayda bir degistirirdim.

simbakedi

ben başta 10kg bozita kitten kullandım. sonrasında 5 kg nd ocean, 5 kg nd tavuklu kitten kullandım. 4.5 kg acana pacifica geçtik, kedim çok beğendiği için ve uyguna da bulduğum için bi 4.5 kg daha yedi bu mamadan. şu an proplan 12 kg kısır aldık

Minigimmm

Genelde 5 6 ayda bir marka değişikliğine gidiyorum. Sahiplendiğimde Proplan ile başladık ardından Mera kullandik daha sonra 1 paket 1.5 kg Nd kullandık ama bize yaramadi paket bitince Virbac mamaya geçtim 3 aydırda Virbac kullanıyorum. Yarın somonlusunu alip aroma değişikliğine gidicem. Bir müddette somonlusunu kullandıktan sonra merak ettiğim baska markalar var belki onlara geçiş yaparım. (Sanabelle, exclusion, bozita, alleva)

Aliye87

Merhabalar,
Karışık stok yaptığım için şimdilik paket başına rotasyon yapacağım diyebilirim. Bu süreçte kedimi de gözlemleyip onun taleplerine göre birkaç çeşit arasında sabit kalmayı düşünüyorum.

Gimlihanim

4-5 ayda bir değişiklik planlıyorum. Şuan elimizde proplan var. O bittikten sonra hangi mamayı kullanacağız emin değilim. Henüz seçmedik.

bobby34

teşekkürler 😊

Lils

Her büyük pakette değiştiriyorum genelde. Şu an brit care kullanıyorum 11kg vardı elimde. Bu bitince başka markaya geçeceğim yakında

Warriorsans

Henüz mama olayını tam oturtamadığımız için çok değişti mamaları ama bundan sonra 5 / 10 kg mama da bir değiştirmeyi düşünüyorum

duman_cat_world

4 ayda bir mama değişikliği yapıyoruz Acana ve N&D rotasyonlu kullanıyoruz uzun zamandır. Şu an Acana yiyor, paketin bitimine doğru Exclusion veya Sanabelle’ye geçmek istiyorum. Pro plan de ihtimal dahilinde.

bobby34

mystic kullanıyorum bitince 10kg sanabelle alıp kullanacağım ondan sonra bozita veya exclusion deniycem bu arada 10kg lık mamaların bozulmaması için nasıl saklıyorsunuz?

Lavinia17

1kilosunu kavanoza koyuyorum geri kalanı kendi paketinde oluyor onu da tülbente veya bir çarşafa sarıp karanlık bir yere koyuyorum yani 10kg mamayı genellikle 10kez açmış oluyorum
@bobby34

NorthNight

Bence rotasyon ortalama 4 ayda bir falan yapılmalı, ne çok sık ne çok uzun süre bu tabi elinizdeki mama miktarına göre de değişir. 10-12 kg paketlerde bitmesi 5-6 ayı görebilir yani. Ben şuan hassas sindirim maması kullanıyorum royal canin. Bu mama kusmasına iyi geldi ama bahara doğru exclusion denemeyi düşünüyorum inşallah sindirim sorunlarımız bitmiş olursa. Birde rotasyona ekleyeceğim mamalar o dönemki fiyata bağlı açıkcası 🤷🏻‍♀️