Kedi Dişleri İçin Ürün Önerileri

Merhabalar 1.5 yaşında kedim var. Dişlerinde çok az sararmalar. Bunu önlemek için ürünler yazılmıştı. Bana da önerebilir misiniz? Iyi kötü fark etmez düşüncelerinizi bekliyorum

5 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,
Petlebi'den Bioline'nın diş jelini almıştım. İçinde sodyum benzoat adlı tehlikeli koruyucuyu görünce attım, kullanmadım. Müşteri hizmetlerini arayıp alternatif bir ürün sorduğumda da bu jellerin hepsinde koruyucu olduğu söylendi. İyi bir şey bulabilseydim alacaktım ama malesef yok. Daha sonra internette evde de kedi diş macunları yapılabileceğine dair tarifler gördüm. İçine karbonat, et suyu (tadının cazip olması için) ve hindistan cevizi yağı giriyor hatırladığım kadarıyla. Henüz yapamadım, inşallah en kısa zamanda yapacağım bu tarifi.
Matatabi de çok öneriliyor. Kedime oyuncağını aldım buradan, ancak hiç alaka göstermedi.
Gim Cat'in Denta Tabs'ını kullanıyorum. İçeriği çok iyi. Anti-tartar bir formülü var. Şeker, koruyucu ve katkı maddeleri yok. Kedim de severek tüketiyor. Yalnız yorumlarda çoğu kedinin bu ürünü sevmediğini okudum, böyle bir şeyin başınıza gelmemesi için de tavsiyede bulunamıyorum malesef. Siz nasıl takdir ederseniz.
Kolay gelsin.

Aliye87

@kedilernedemekistiyor estağfirullah, rica ederim be demek.

@Dobbyko malesef var:/ kediler için de insanlar için de tehlikeli bir kanserojen sodyum benzoat. Ne uzun vadede ne de kısa vadede kullanılmaması iyi olur 🙏

👉 Burada ilgilenenler için kediler için ev yapımı diş macunu tarifinin linkini bırakıyorum:

https://patisozluk.com/kedi-dis-macunu-yapimi

Uzun açıklamanız için çok teşekkür ederim. Evet şu devirde tam olarak ne yararlı inanın bilinemiyor. Önerdiğiniz şeylere bakmaya çalışacağım. Çok teşekkür ederim iiyi günler:)

Dobbyko

Bulursanız bana da söyleyebilir misiniz? Bende bioline almıştım ama şu an aşırı panikledim bir daha asla kullanmam.

hannnngggg

hiç bir ürün kedinizin dişini fırçalamanızın yerini almayacaktır evet zor ama imkansız degil çocuk diş fırçası işinizi görür üzerine birsey sürmenize gerek yok suya batırıp hafif hareketler ile dişlerini fırçalayın derim