Karma Aşısı Bulamıyoruz

Gizem8822

Kedimizin karma aşısını yaptıramadık. Birkaç veterineri aradık olmadığını söylediler. Sizlerde de durum böyle mi?

16 CEVAP

Aliye87

@reinefee17 belli bir sıraya göre vuruluyorlar takvime göre. Ancak sizin tercihleriniz durumu belirliyor. Örneğin lösemi vurdurmayacaksanız, sıradaki aşı olan Kuduzu vuruyorlar. Size kalmış, hangisini vurdurup vurdurmayacağınıza göre değişir. Bize Karma, lösemi ve kuduz diye bir sıralama sunuldu. Lösemi vurdurmak istemediğinden Karma-1'inin ilk dozundan sonra kuduzu vurdurdum mesela. Sonra da Karma-2 vurdurduk. Başka bir aşı vurdurmadım.

reinefee17

Bize herhangi bir sıralama sunulmadı.İnternettrn baktığım da ilk önce kuduz aşısının vurulduğunu öğrendim.
Sonrasın da karma ve lösemi aşısının vurulduğunu öğrendim. Bir ay iç dış parazit bir ay aşı gidiyoruz. Kedim 7 aylık erkek. Şuan kısırlaştırıldı.
Lösemi aşısından önce ki testi sormayı planlıyorum.
Aşıyı yaptırmam gerekip gerekmediğini de elbette çok teşekkür ederim.

Aliye87

@reinefee17 ilk kez vurulacaklar için sıralama Karma-1, Lösemi-1, Karma-2, Lösemi-2 ve Kuduz şeklindedir. Kuduz en son vuruluyor. Bunlardan herhangi birini vurdurmak istemezseniz, diğerleri vurdurulabiliyor. Sizin tercihleriniz belirleyecek.

blue_hpood

sahte aşıya dikkat edin. suzionline instagram sayfasından paylaşmış, bakabilirsiniz.

Gizem8822

Karma aşısını bugün yaptırdık. Ben lösemi aşısının yapılmasını istemedim yan etkileri ağır oluyor diye. Kuduz aşısını yaptırmıştım

Yasij

Evet bekliyorum bende.aralik ayı sonuna doğru gelmesi bekleniyor.aşı şişesi sıkıntısı yüzünden olmuş.

Aynen, covid dolayısıyla durum böyle maalesef :(

edadnmzr

Evet maalesef yok şu anda.

Renklipati

Bizim veteriner den 1 hafta önce mesaj geldi,karma Aşı geldi diye hatta aşınızı ayırtabilirsiniz yazıyordu, bu hafta gidicem 2 dozuda alcam günü gelince yaptırcam

Gizem8822

5 aylık oldu hala yaptıramadım umarım gelir bir an önce

Aliye87

Merhabalar, bugün forumda Biofel karma aşıların ülkeye girdiğine dair bir bilgi paylaşıldı. Veterinerlere sorabilirsiniz. Ayrıca hayvan hastanelerinde de bulunuyor. Bulunduğunuz ilde varsa buraya da müracaat edebilirsiniz.

Gizem8822

Teşekkür ederim cevaplar için kendi veterinerimizi aradım bugün olmadığını söyledi. Sahte aşı ihtimaline karşı korkuyorum o yüzden veterinerimize gelmesini beklicem

reinefee17

Affedersiniz bir şey danışabilir miyim?Kediniz karma aşısı olmadıysa ondan sonra ki aşı olan lösemi aşısını yaptırdınız mı? Karma aşısı bulunamıyor bulunmadığı taktirde bekleniliyor mu bir sonra ki aşı mı vuruluyor?

Sevvalduman

Bizde tam 3 hafta bekledik karma aşısını gerçekten bu aralar kime sorsam karma aşı bulamıyormuş

Gizem8822

Evet sonunda dün yaptırabildim bende