Sizce Kim Haklı

esmaa123

Kadının biri evinin önüne yaş mama koymuş sokağın başında hasta bir kedi vardı bende geçerken ona biraz kadının koyduğu mamadan biraz alıyordum kadın geldi kavga etmeye başladı dedim o zaman oraya sen koy hasta kedi var dedim diyoki ben biliyorum onu diye tartışmaya devam etti bir de ben tekrar gelcem bakıcam diyo bişey olursada benden bilcekmil benimde moralimi bozdu sanki kötü bişey yapıyormuşum gibi davrandı sizce kim haklı yoksa ben yanlış bişey mı yaptım

7 CEVAP

simbakedi

kendiniz yaş mama almalıydınız. kadının da kedileri ayırdığı için size kızdığını düşünmüyorum ama koyduğu mama götürülüyor sonuçta. benim de koyduğum mamalar/mama kapları çalınıyor hep. belki biri yardıma muhtaç kedilere götürüyor ama birinin önünden alıp diğerine koymanın mantığı yok maalesef. bu kadar kedileri düşünen ya kendi elini taşın altına koymalı, koyacak imkanı yoksa da yardım istemeli. benim koyduğum mamayı söylese ben de o kedilere götürürüm mesela ama alıp gitmesi çok yanlış. görsem ben de kızarım, kimseye güven olmuyor çünkü. belki kadın çok tepki vermiş olabilir ama siz eğer o kediye bakmak istiyorsanız kendiniz almalısınız ya da kadına direkt "şurada da bir kedi vardı hastaydı imkanınız varsa ona da verir misiniz benim yok" demelisiniz. niyetiniz kötü olmasa bile düzenli olarak besleyenlerin en büyük dertlerinden biri çalınan mamalar maalesef. o yüzden sizin de moraliniz bozulmasın, kadının verdiği tepkinin altında bir sürü sebep vardır böyle.

edadnmzr

Sizde suç göremedim, zaten kadında hayvan sevgisi varsa sizin oradan alıp hasta kediye vermenize bir şey demez ki. Alıp çöpe atmamışsınız mamayı sonuçta yine bir hayvana vermişsiniz. Kendinizi kötü hissetmeyin. Ortalık değişik insan dolu 🤷🏼‍♀️

Srtczybk

Hasta kediyi görünce yemek yesin istemişsiniz ve en yakinda bulduğunuz mamayi vermek istemişsiniz. Benim vesilemle birisi çikip başka bir hayvana yardim etmek istese mutlu olurum aferin ver tabi derim niye tartişayim çözemedim.

simbakedi

yok zaten sizin kötü niyetli olduğunuzu düşünmüyorum ben de. kadınla zaten böyle ortaklaşa bir şeyiniz varsa evet ayıp. ben direkt birbirini tanımayan iki kişi olarak yorumladım olayı. sanki siz yiyecekmişsiniz gibi tepkisi yersiz olmuş o zaman :D

Dilan23

@esmaa123 e katılıyorum

Lils

@simbakedi ye katılıyorum.

esmaa123

@simbakedi o zaman acil işim vardı ve yanımda mama yoktu normalde hep oluyor onun koyduğu kabtan az bişey bir kâğıda koymuştum ayrıca ona otoparkta çok kedi var ve bir tanesi hasta gibi orayada koyun isterseniz dedim ama işe yaramadı daha çok tartışmaya başladı ordan her geçtiğimde de onun maması bittiğinde azaldığında ilave ediyordum beni orda rencide ettiği için artık bende ona yardımcı olmıycam yine de teşekkürler