2 Farklı Mamayı Aynı Zamanda Yediren Var Mı?

Nohutgofret

Arkadaşlar britcare kısır kedi maması kullanmaya yeni başladık ve ishal vb gibi yan etkileri olmadı benim kedimde.

Sorum şu ki; sürekli aynı mamayı yediğinde ben kıyamıyorum. Gün içersinde birisini akşamları da ödül niyetine ve farklılık olması açısından yine aynı markanın, bir diğer kısır kedi mamasını yedirsem diyorum bunu deneyen var mı?

12 CEVAP

Palyaco

Aynı mamadan sıkılan kediler var bunu iki ayrı marka ile karışık vermek en güzeli ben 11 aydır öyle veriyorum daha sağlıklı burda en önemlisi kedinizin hangi aromayi sevdiği önemli kuzulumu tavuklumu baliklimi

Aliye87

Merhabalar,
Ben de şu an kedimin kuru mamasını rotasyonumuzdaki markalardan olan N&D'nin iki çeşidini karıştırarak veriyorum. Kırmızı et grubu olarak (kuzu ve geyik) tatları da birbiriyle uyumlu olan iki çeşidini seçtim. Bundan önceki maması Orijen Cat & Kitten beyaz et ağırlıklı idi. Benzer tatların karışımında fazla bir sıkıntı çıkmıyor bildiğim kadarıyla. Şu ana kadar bir sorun yaşamadık. Sizin uygulamanız da gayet makul🙏

Minigimmm

Iki farkli marka mama karışımı bence iyi değil ben tercih etmem bunyelerine iyi gelmez ama ayni markanin farkli aromalari için bilemedim olabilir de olmayabilir de. Pek karıştırma taraftari değilim. Hekimlerin de onaylayacagini düşünmüyorum sıkıntı yaşamamak adina. En temizi 1 ay 2 ay bir aroma diğer ay farkli aroma seklinde ilerlemek.

Nohutgofret

@Aliye87 Sizinki de güzelmiş. Ben karıştırmaktan ziyade aynı markanın farklı iki mamasını gün içersinde farklı zamanlarda yedireceğim bakalım bi denemekte fayda var, akşam yemeği ayrı öğlen yemeği ayrı olsun düşüncesiyle :))

simbakedi

bence zaman gectikten sonra verin. tavuklu mama yiyorsa balikli yas mama verin ki sıkılmasin hemen ve tat degisikligi olsun. ya da bir mama daha vermek istiyorsaniz farkli marka verin bence. ayni marka vermek cok gereksiz olur diye dusunuyorum ayni markayi belli zaman sonra rotasyon olarak vermeniz daha mantijli olabilir. bir de mesela ordek-hindili mamaniz varsa balikli mama vermeniz sindirimini zorlayabilir. genelde tavuksa tavuk, baliksa balik oneriliyor

Aliye87

@Nohutgofret Teşekkür ederim. Nasıl uygun görürseniz...

Ben ikisini pek de ayrı bir mama olarak değerlendirmesini istemediğim için bu şekilde veriyorum. Orijen'in ve Acana'nın içeriğinde beyaz et (tavuk, hindi, balık, ördek bir arada) ya da kırmızı et seçeneklerinde de (Tundra, Regional Red) bir kırmızı etler silsilesi bir aradaysa, benimkinde sadece geyik ve kuzu karışımı kedime ağır gelmese gerek diye düşündüm. Kuzu etlisinden yaban mersinini, geyiklisinden de balkabağı ve yeşil elmasını temin etmiş oluyor. Birlikte bir bütün gibi... Beyaz et ve kırmızı et şeklinde gitmeyi düşünüyorum bundan sonra da. Her iki et çeşidinden de nasiplenmesi ve bunların proteinlerini alması için. Et ayırt etmemesi de en büyük şansım. Her et türünü rahatlıkla tüketebiliyor.

Can'larımız için her şeyin en güzeli, en sağlıklısı olsun her zaman inşallah.🧡🙏

Ben küçük kedimde yakında zamanda karıştırmaya başladım. İyi geldiğini gördüm ve devam edeceğim galiba. Alleva düşük tahıllı geyik etli ile nd düşük tahıllı kuzu etliyi karıştırıyorum. Markalar değişebilir benim için iyi gelirse başka 2 markayı da karıştırabilirim. Doğru mudur bilmiyorum ama yurtdışında 4 farklı markayı karıştıran birini görüp araştırma yapınca okuduğum yine yabancı kaynaklarda iyi olabileceği yazıyordu Vitamin dengesi açısından. Ben de böyle bir karar aldım.

D-O

Ben nd ocean tahilsiz kisir mama ile yine nd tavuklu narli dusuk tahilli kisir mamayi veriyorum. Genelde kasesine goz karari koyuyorum ama sabahlari birini daha ağırlıklı aksamlari birini daha agirlikli olacak sekilde ayarliyorum. Karistirma nedenim de tahilsiz balikli mamanin kedimin kakasini civik yaptigini gordum. Dusuk tahilli tavuklu olan kakasina ve tüylerine iyi geldi, ve balikliya gore daha uygun fiyatli, stok bulmasi daha rahat.
Aklimda proplan somonlu kisir mama ile nd tabuklu narli kisir mamayi karistirma dusuncesi de vardi ama ne kadar dogru olur bilemiyorum. Malum mamalar iyice zamlandi :(

D-O

Suzionline blogunda tahilli ve tahilsiz mamayi birlikte vermekten bahsetmisti, sabah biri aksam biri gibi. Onda okuyunca aklima bunu yapmak gelmisti

Ben veriyorum hiçbirşey olmuyor. Orijen ve acana pasificayı karıştırıyorum severek tüketiyor orijen bitince sadece acana pasifica vereceğim.

Nohutgofret

Herkese çok teşekkürler 🤗 öyle veya böyle bir çoğumuz ayrı zamanlarda vermese de iki farklı mamayı karıştırıyor anladığım kadarıyla. Bu da sanırım kendimize iyi gelmediğiyle alakalı biraz da. Bakalım ben bi deneyeceğim inşallah ^^