Gerçekten Çok Üzüldüm

Mia2021

Uygulamayı yeni kullanmaya başladım ve evde ilkkez kedi Besliyorum apartman dairesinde ve cins kedi hiç beslememistim o yüzden Korkuyorum birşey olacak die can çünkü bazı arkadaşlarımızın sanırım surekli soru sormam hoşuna gitmemiş . Bende soru sormak için can atmıyorum elbette benzer durumlar varsa ne yapmam gerektiği ile ilgili bilgi alıyorum zaten benim çözemedim ciddi bir konu olduğunda direk veteriner hekime götürüyorum ama bazen çok hafif konularda soru sormak için sizinde daha önce başınızdan geçmiş olabilir diye soru soruyorum. Üzüldüm gerçekten. Yinede cevap veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum bilgilerinizi benimle paylaştığıniz için. 7 tekir kedi besledim daha önce köyde yaşarken onlara ev yemeği veriyordum hiçbir sorunla karşılaşmıştim sadece kedimin doğumunda biraz sıkıntı yaşamıştık evlendim memleketimden 1700 km uzaktayım ve yine bir can besliyorum tedirgin oluyorum birdaha kedim ile ilgili Sorular sormayacagım. Sadece Alışveriş için kullanacağım.

13 CEVAP

edadnmzr

Sorabilirsiniz konuyu bilmiyorum ama merak ettiğiniz her şeyi sorun lütfen cevaplarız. Tahminim bir sürü soru sorunca size acil olan sorular altta kalıyor demişlerdir. O yüzden art arda farklı başlıklarda sorular atınca gerçekten de çok acil soruların önüne geçebiliyor. Bir iki başlıkta aklınıza gelen soruları madde madde yazarsanız hepsini yanıtlarız merak etmeyin. Kimsenin kimseye soru sorma deme hakkı yok burada

Çok soru sormanızda tabi ki sorun yok ama soru başlıklarınız insanların neyi sorduğunuzu anlayacağı şekilde olsun. Mesela örnek veriyorum "Yardım edin" yerine "Kedim hiperaktif ne yapabilirim", "Kedim kötü durumda" yerine "Kedim kanlı ishal-ağzında yara var vs." yazılmalı ki insanlar fikirleri varsa soruya tıklayıp açıklamayı okusunlar. İçeriği tam olarak yansıtmayan sorular merak uyandırır ve her seferinde sorulara tıklayıp okuduklarında bunu zaman kaybı olarak görebilirler. Mesela "Arada böyle olur mu" yerine kedisinde yeme bozukluğu yaşayan var mı? Kedinin bir gün boyunca mama yememesi normal mi? Kedim mama yerine farklı yiyecekler yemek istiyor. Kedisinde iştahsızlık yaşayan? Kedim sağlıklı görünüyor ama mamasını yemiyor neden olabilir? vs. Yardımcı olabilir misiniz yerine "Kedisinde ağız kokusu yaşayan var mı?" "Kedide ağız kokusu neden olur" "Kedim dişini gıcırdatıyor" gibi sorular yazarsanız size gerçekten yardım etmek isteyenler sorularınıza tıklarlar. Diğer türlü başlıkları burda küçük çocuklar açıp sürekli aynı soruyu sorabiliyorlar. Bu da insanları yıldırabiliyor. Forum kurallarına göre zaten yardım edin, acil gibi sorular yerine açıklayıcı soru yazılması gerektiği belirtiliyor. Mesela "Çok acil yardım edin" yazarsa herkes bakıyor sonra "kedim elimi tırmaladı neden olabilir" gibi saçma bir durumla karşı karşıya kalıyorlar. O yüzden net sorular sormak önemli.

Mia2021

Teşekkür ederim sağolun. Kedimin kustugu gün bir soru sormuştum ardından da kedimin kustuktan sonraki yemek yemesi ile ilgili soru sormuştum vitamin falan vermem ile ilgili o konuda sürekli soru sormam ile bisiyler demişler hepsini aynı soruda sormam ile ilgili ben gerçekten yeni kullanmaya başladığım için çok adapte olamadım. Aynı soruda sormayın farklı bir soru açmıştım benim sorunum bu bilmiyordum .

Warriorsans

Takmayın insanları burada da her çeşit insan var. Dilediğinizi sorabilirsiniz. Daha önce sorulmuş konulara da filtre kısmından aratarak bakabilirsiniz. Geçmiş olsun 🙏

CalicoMinos

Merhaba seni o kadar çok iyi anlıyorum ki bende bu uygulamayı bu amaçla kullanıyorum
Bende soru sormak için can atmıyorum elbette benzer durumlar varsa ne yapmam gerektiği ile ilgili bilgi alıyorum
Kediye çok kötü davranıyorum gibi görüşler yazanlar hayvan sevgimi benden çok iyi bilmezsiniz ben hayvan için hüngür hüngür ağlamış biriyim kedimin başına yazlıkta kötü şeyler geldi hüngür hüngür ağladım gece uyumadım 1 haftadır kendime gelemedim tabiki veterinere götürdüm o kadar cani değiliz her defasında bende linç iyiyorum

Aliye87

Sevgili @Mia2021,

Sorularınızı sormaya elbette ki devam edebilirsiniz.🙏Yazdığınıza göre siz arka arkaya gelişen durumları haber vermişsiniz, ayrı başlık halinde. Sizi çok iyi anlıyorum ben de 1 ay önce bir can sahiplendim. İnsan hakikaten danışacak birilerini arıyor, burası da bunun için var.

Acil sorulara da engel olduğunu düşünmüyorum. Çünkü genelde eski üyeler, soru-cevap kısmına mutlaka bakıp, o gün sorulmuş tüm sorulara bakıyorlar ve bildikleri konularda açılan soruları muhakkak yanıtlayıp öne çıkarıyorlar zaten. Sabah göremese akşam mutlaka bakılıyor. Acizane kendim de böyle yapmaya çalışıyorum. Cevabını bildiğim ya da tecrübe ettiğim ama ana sayfada olmayan sorulara mutlaka bakıyorum, bildiğim bir şey varsa cevap yazıyorum, değilse sükut edip ben de bilmeyen gibi öğrenmeye çalışıyorum.

Bu tür şeyler için hiç kimsenin başka bir kimsenin kalbini kırıp hevesini kaçırmaya hakkının olmadığını düşünüyorum. İnsanlara sabırla, tahammülle, güzel bir üslupla yardımcı olmaya çalışmak çok da zor bir şey olmasa gerek...

Kendimizin ilk kez evcil hayvanımızı sahiplendiğimiz zamanları düşünelim, yeri geldi nasıl panikledik, yeri geldi nasıl da sorularımızı soracak birilerini aradık. Buraya ilk gelenler de böyleler. Bazı şeyleri de kasıtlı yapmıyorlar. Öyle bir azarlanıp yargılanıyorlar ki bazen, şaşıp kalıyorum. Dalga mı geçilmiyor kendileriyle ya da kisirlastirip kisirlastirmama tercihlerine göre asagilanmamalari mi kaliyor? Ne hakkimiz var böyle bir üsluba? Karsinizdakiler marabanız, köleniz, ayak takiminiz değil ki... Nefret ettirici bir dil kullanmaya ne gerek var, yargi dagitmaya hele? "Çirkin bir üslup güzel sözün celladidir" demiş Sadi Şirazi... Doğruları bile söylüyor olsa sırf itici üslubundan kaybediyor bazilari.

Burda nihayetinde masum canlar icin bulunuluyor. Edeplice, empatiyle, sabirla yaklasmak gerekir bazi seylere. Kimse annesinin karninda ogrenmiyor bazi şeyleri. Azarlamak, kınamak, aşağılamak kimsenin kimse üzerinde bir hakkı değil.

Bu konudan çok rahatsizdim. Yeri gelmişken söylemek istedim.

Gimlihanim

Arka arkaya çok fazla soru paylaştıysanız belki tek soruda sormanızı istemişlerdir. Bilemedim ki neden kızıldı. Ben şahsen çiftleştirme ve kedilerle ilgili sanki hepsi fabrika ürünüymüş gibi yapılan yorumlara sinirleniyorum. Yani bilemedim size neden öyle denildi. İstediğinizi sorun bence de. Burada herkes özgür sonuçta. İstemeyen şikayet eder. Petlebi uygun görürseniz kaldırır zaten soruyu 🤷🏻‍♀️

edadnmzr

Alışırsınız zamanla merak etmeyin acil sorular sorulmasa problem olmaz ama hemen cevap verilmesi gereken sorular oluyor onlar aşağı düşüyor bu sefer göremeyince cevap verilemiyor. Aynı benzer sorularınız olursa bir başlıkta toplarsınız artık 😊❤️

Muezzabalim

Burada tabiiki sorup öğrenmeye çalışacaksınız bu sitenin ve bu soru cevap kısmının amacı da budur zaten siz arada çıkan üç beş kırıcı konuşan arkadaşlara bakmayın sadece aldığınız sorunuza yönelik cevaplara bakın bu böyledir maalesef her yerde ille bir muhalefet insanlar çıkacaktır karşımıza ✋🏻

altunsila

Hiç takılmayın böyle şeylere, size öyle laf eden insanların işsizliği. Soru cevap kısmına bilgi paylaşımı için giren insan sorunun sahibine bakmamalı, soruyu yanıtlayıp geçmeli ya da fikri yoksa veya istemiyorsa yanıtlamayıp geçmeli. Onlar kaos arıyor :)

gulsump

Böyle düşünenlere takılmayın, onların düşünceleri sizi ilgilendirmesin, siz sorularınızı sormaya devam edin cevaplamaktan mutluluk duyarım :)

Mia2021

Herkese çok teşekkür ederim arkadaşlar ❣️🥰

Lütfen hiç takılmayın böyle şeylere 😊 Burası hayvan forumu ve bizler tabii ki de soru soracağız, araştıracağız 😊 Hatta araştırdığınız için sizi takdir etmek lazım 🙏🏻