Kedim Tenya Döküyor Kilo Kaybı Oldu Ne Yapmam Lazım?

iremayln

Kedimi mama değişimi sonrası ishal şikayetiyle veterinere götürdüm. Henüz 54 gunlukdu. Sonrasında iç-dış parazitte yapıldı. Probitik ve vitamin verdi doktor. Bu arada kılo kaybı oldu tabı ıshal kaynaklı dusunduk 14 ü aksamı tenya denılen parazitleri dökmeye basladı ve sadece yas mama yıyor ben yediriyorum şırınga ile ancak ıshal devam edıyor ortalama ne kadar sürücek bu parazitleri atması doktoru cumartesi için 2. hap uygulaması olacağını söyledi bu sürede neler yapmam lazım çok üzülüyorum...

5 CEVAP

İnatçı bir parazit türü tenya 2 bile yetmeyebilir. Eğer şırıngayla yedirecek kadar iştah kaybı varsa veterinere danışarak veteriner ürünü bir bağışıklık güçlendirici başlayabilirsiniz belki veya yine vet e danışarak viyo nun reinforces diye bir probiyotiği var. Hem iştah açar hem bağırsakları destekler. Kefir verebilirsiniz bir tatlı kaşığı her gün. Parazitler kefiri sevmezmiş ama trnyalar için geçerli mi bilmiyorum yine de kefirin zararı yok verebilirsiniz

iremayln

Evet mahvetti yavrumu hiç istahı yok ve sureklı tuvalete kosuyor zorla teşekkürler

Palyaco

Hergun 1 tatlı kaşığı kefir hepsini öldürür bağışıklığı da güçlenir

simbakedi

54 gunluk kedinin hali hazirda mama yemesi bile sakincali sokak kedisi degilse (annesi olmusse ya da bakmiyorsa diye) ki gordugum kadariyla degil. bagisikligini yuksek tutmanizi oneririm ve sonrasinda iyilesmesi icin onerilen tedaviyi harfi harfine uygulamalisiniz.

iremayln

teşekkürler herkese