Kedim Çok Kilolu Mu

Kedim klinikte tartıldı 5.8 kg geldi 1 yaşında nasıl bir yol izlemem gerek kilolu mu yani gunluk 80 gr veriyordum

5 CEVAP

simbakedi

kedilerin kilosu sayilarla olculmez gorunusune gore karar verilir. verdiginiz mama miktari cok gorunmedi bana, mama paketinizin arkasinda kilosuna ve yasina uygun olcuyu bulup verebilirsiniz, bu sekilde dengelenir

putmeinatrance

Bu kilo olayları kedinin cinsiyeti ve yapısıyla ilgili mesela kemikleri iri kedilerin zayıf görünürde olması zaten mümkün değil kilosundan ziyade dışarıdan görünüşüne bakılır rahat anlayabilmeniz açısından atmış olduğum linke bakıp kilosunun fazla olup olmadığına karar verebilirsiniz

https://www.suzionline.com/kedi/ideal-kedi-kilosu-nasil-belirlenir/

Lils

Dişi kedi için kilolu, erkek kedi için daha normal bir değer ama yine de fazla. Suzi online blog kilo hakkında bir yazı yazmıştı onu inceyebilirsiniz. Kediniz boyuna ve vücuduna göre kilolu mu anlaşılır. 80 gr biraz fazla bence mama paketinin arkasına bakarak mı veriyorsunuz?

Palyaco

Erkek kedi için bile fazla 1 yaşında 5 kiloyu geçmemeli llgh mamaya geçerek l.carnitini 300 den aşağı mamaları kullanmayın l.carnitin yag yapımı hızlandırarak kas a çevirir

Palyaco

Yag yakimi olucakti