Tavuklu Kuru Mama

Besteyzc

Kedimin göbek kısmının biraz altında döküntü gibi bişey vardı kedimde sürekli kaşınıp duruyordu veteriner alerjik olduğunu söyledi ve kepeklenme var dedi bende şey düşündüm ilk başta tavuklu mama kullanıyordum tavuğa alerjisi mi var acaba diye düşündüm o günden beri tavuklu mama almıyorum alerji yapar diye bu konuda fikriniz var mı?

4 CEVAP

edadnmzr

Evet olabilir bazı kedilere tavuk iyi gelmiyor alerji yapabiliyor bu şekilde. Geçmiş olsun 🙏

Mustafa245

Hocam tavuğa karşı alerjisi olabilir. Benim tekila isimli kedimin de tavuğa karşı alerjisi var. Tavuk yediği zaman kafa bölgesi kızarıyor ve kaşınıyor o yüzden balıklı mama veriyorum ona.

4 hafta boyunca tavuk içerikli herhangi bir gıda vermeyerek kontrol edin. Eğer tavuk alerjisi ise herşey normale dönmüş olacak. Düzelmezse ikincil protein alerjilerine karşı test edin ve hipoalerjenik mama deneyin.

Besteyzc

Teşekkürler arkadaşlar