Kediyi Yıkadıktan Sonra Sürekli Uyuyor

Sokaktan sahiplendiğimiz kediyi evde yıkadık durulladık kuruttu ama eve geldiğinden beri uyuyor sebebi ne olabir bugun birinci günü doldu eve

1 CEVAP

parskedy

merhaba, öncelikle yeni kediniz hayırlı olsun. kedilerin cildinin özel bir ph değeri var ve bunun bozulmaması için çok mecbur kalmadıkça yıkanmamaları gerekiyor; ki çoğu kedi de sudan hoşlanmaz. çok çabuk stres oluyorlar. stres yaptığı için uyuyor olabilir, ya da eve daha yeni geldiği için ve alışamadığı için uyuyor olabilir. alışma süreçlerinde böyle anormal davranışlar çok doğal. bir problem olduğunu göstermesi için yemesi, içmesi, tuvaleti gibi etkenler önemli ama dediğim gibi eve yeni geldiği için şu an alışması ve normal düzene dönmesi vakit alabilir. yeme-içme, tuvalet gibi konularda da anormallik gözlemliyorsanız ve imkanınız varsa zaten aşı yaptırmak için gittiğinizde veterinere gösterebilirsiniz. ama eğer başka bir problemi yoksa büyük ihtimal şu an normal olduğunu söyleyeceklerdir. ya da bunların hiçbiri değildir ve normal kediler gibi gününün büyük çoğunluğunu uyuyarak geçiriyordur...