Parazit Pire

Busek334

Merhabalar. Kedim 3.50 aylık dışarıyla herhangi bır ılıskısı yok yanında baska hayvanda beslemiyoruz dışarda farklı bır hayvanda sevıp eve o sekılde girmiyoruz önden açıklama yapıyorum ki sorunu söylendiğimde bu gıbı cevaplarla karşılaşacağımı bılıyorum. Sorun şu ki 06.12 tarıhınde ıc dış parazıtlerını yaptırdık bir süre uzerınde gormedım ama bugun tekrar karşılaştım ustelık cok zaman geçmemesine rağmen bu kadar çabuk tekrardan pire olması normalmı ? Veya hiç mi düşmedi bundan sonramı düşücek bilgi sahibi olanlar bana yardımcı olabılırmısınız lutfen ? Teşekkür ederim...

3 CEVAP

Palyaco

Bizde pire olmuştu iç dış parazit iğne iç bile yaptırdım üstünde oluyor 1 hafta sonra gene üstünde oluyordu oncelikle evi ilacladim areosol biyoteknik iki tüp kedimi dışarı çıkarıp 1 saat evi kapalı tuttum sonra 15 dakika evi havalandırma öyle getirdim kedimi ve Bayern in tasmasını aldım pire için 8 ay etkili bu şekilde kurtuldum

Busek334

Çok teşekkür ederım birde bu şekilde denıyecegım🥰

aeri-l

En iyi çözüm veterinerde ilaçlı yıkama yaptırmak. İki defa pireli kedi sahiplendim ikisinde de pire sorunumuz vardı ilkine aynı sizin gibi iç dış parazit işe yaramadı ikinciye gittiğimde ilaçlı yıkama yapıldı sonra tekrar iç dış parazit yenilendi. Böylece kurtuldum. İkinci kediyi sahiplendiğimde direk ilaçlı yıkama iç dış yaptırdık diğer kedime bulaşmadan anında sorun çözüldü. Palyaconun dediği gibi evi de temizlemek önemli ben kimyasal ilaç kullanmadım o hafta her gün süpürüp sirkeli suyla sildim.